Політолог Яніна Соколовська у програмі «Что дальше» на каналі «Знай24» розповіла, в якому напрямку рухається Україна.

Вона порівняла український політичний вектор з рухом квітки в ополонці, яка крутиться в різні боки.

«Я думаю, що Китай був досить шокований заявою, що Україна вибирає його як свій вектор і буде рухатися до нього. Китай – це не вектор. Китай нікуди не рухається – перше. По-друге, він нікуди не поспішає. І, по-третє, він дуже стратегічний. Тому що у нас всі стратегії пишуться на позавчора, а у них – на століття вперед», - каже експерт.

За її словами, зараз Китай думає, як будувати відносини з РФ і США, а Україна – не в векторі основних стратегічних інтересів КНР.

«Євросоюз лякати Китаєм? Ну, можна лякати їжака до нескінченності, але Євросоюз не злякається. Ми повинні зрозуміти, що після візиту Меркель до Вашингтону «старшим» по Україні в Європі призначена Німеччина. Тобто фактично Вашингтон дав зрозуміти: «ось тут у вас є Євросоюз, він до вас ближче, вирішуйте спочатку з ним, а якщо що – ми втрутимося потім». Але Меркель йде! Як ми будемо з новим керівництвом?», - сказала Соколовська.

Популярні новини зараз
Сало, ошийок та грудинка: ціни на м'ясопродукти додали оптимізму українцям Захід боїться повернення Криму: буде важка битва, у путіна може зірвати дах Україні загрожує повне занурення у темряву, якщо головну проблему не вирішити вже зараз Гроші та успіх ніколи не покинуть ваш дім, якщо ви зробите це: навіщо потрібні червоні двері та цукерки
Показати ще

Як повідомляв Знай.uа, Атаманюк розповів про економічні досягнення Китаю.

Також Знай.uа писав, що Чаплига нагадав, як Німеччина виплатила США компенсацію в розмірі $1 млрд.