Як саме зміняться кліматичні умови в Україні найближчі 50-100 років, розповів на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

"Клімат в Україні ставатиме теплішим та посушливішим. Територія буде поступово опустелюватися з південного сходу на північний захід. Це принесе з собою сухе та спекотне літо. А довгі посушливі періоди чергуватимуться з короткими, але сильними зливами", - цитує Костянтин Яловий.

За його словами, хоча зими в Україні загалом потеплішають, слід готуватися до "температурних гойдалок". Періодично до нас надходитимуть аномальні похолодання з Арктики з сильними снігопадами. Разом з тим довготривалих сніжних періодів ставатиме менше.

Яловий підкреслив, що надзвичайні погодні явища стануть звичними для українців. Посуха та сильні вітри викликатимуть пилові бурі. Непередбачуваний клімат призведе до збільшення частоти та інтенсивності інших аномалій: пожеж, посух, торнадо, буревіїв, сильних опадів.

"Через кліматичні зміни, більшість знаменитих українських чорноземів перетвориться на зону "ризикованого землеробства". Про сою та кукурудзу, основні експортні культури, доведеться забути. Нові умови дозволятимуть успішно вирощувати лише пшеницю та соняшники", - зазначив Костянтин Яловий.

Популярні новини зараз

Притула, Кухар та Стульніков: Євген Кот розповів про людей, які його надихають

В Україну повертається жорсткий карантин: які обмеження чекають на українців

Лариса Ніцой "викрила" школярів по всій Україні, картина плачевна: "Ненормальна ситуація"

Як обрати телевізор?

Показати ще

Також за прогнозами науковців, зміна умов існування призведе до міграції флори та фауни. Вже зараз до нас переселилися небачені до цього рожеві пелікани, шакали та степові лисиці з Центральної Азії. А зовсім скоро фауну України можуть поповнити нові види отруйних змій, сухопутні черепахи, багато комах та птахів.

Потепління також загрожує поширенням в Україні нових хвороб. Нові види тварин, птахів та комах можуть розповсюджувати такі хвороби, як пташиний грип, гарячку східного Нілу, хворобу Лайма та сказ.

Як розповів Яловий, сценарій, за якого можливі описані кліматичні зміни, передбачає, що до 2100 року загальна температура планети виросте на 2-2,5 градуса. Це найімовірніших з прогнозів. Проте, якщо людство протидіятиме глобальному потеплінню не достатньо активно, є ризик песимістичного сценарію. Якщо середня температура підніметься на 3-4 градуси, Україна досить швидко ризикує перетворитися на пустелю.

"За словами науковців, щоб цього не сталося, сьогодні усе людство має об'єднати зусилля у боротьбі з кліматичними змінами. Саме для цього у 2015 році уряди країн світу підписали Паризьку кліматичну угоду. ЇЇ метою є не допустити зростання глобальної температури до 2100 року вище 2 градусів. Досягнути цієї мети можливо, якщо діяти одночасно в багатьох напрямках: розвивати енергоефективність, модернізувати промисловість, обробляти стічні води, переходити на органічне сільське господарство та раціональне управління відходами", - наголосив Костянтин Яловий.