Запропонований Міністерством енергетики механізм пільгового тарифу на електроенергію незаконне і поставить під загрозу функціонування електромереж.

Про це йдеться в листі громадської спілки «Розумні мережі України» (об’єднує більшість обленерго країни) до президента, секретаря РНБО і прем’єр-міністра.

«Наслідками прийняття даного проекту постанови стане призупинення більшості інвестиційних проектів, розпочатих в 2021 році, та їх суттєве зменшення в майбутньому» - сказано в листі спілки.

В спілці обленерго попередили, що проект постанови грубо порушує закони «Про ринок електричної енергії і «Про захист економічної конкуренції» і не може бути прийнятий в запропонованій редакції.

Популярні новини зараз

Ціни на бензин в Україні значно впали: 44 копійки економії на кожному літрі

У Зеленського замовили 2 електрокари на мільйони перед опалювальним сезоном: "Хто буде возити свою ж*опу на такій красуні?"

Юлія Саніна з The Hardkiss перетворилася на героїню "матриці": Нова Трініті для Кіану Рівза?

Зубожілі українці економлять на хлібі, яйцях і картоплі

Показати ще

Діяльність обленерго у разі запровадження цього механізму, буде збиткова та фінансово незбалансована, вважають в організації.

Там наголосили, що в структурі тарифів обленерго, що встановлюються НКРЕКП, відсутні джерела для компенсації виробникам електроенергії..

В асоціації попередили, що у випадку прийняття урядом завідома незаконного рішення, ремонти і оновлення ліній передачі і обладнання стануть неможливими, що призведе до масових аварій в мережах.

Нагадаємо, 2 серпня з'явилася інформація, що Кабмін планує ще знизити тарифи на електроенергію для населення за рахунок зниження витрат на ремонти обладнання та лінії електропередачі, 70% яких і так знаходяться в аварійному стані.

Втрати в українських електромережах перевищують 10%, що обходиться споживачам в 20 млрд грн щорічно.

На сьогодні тариф на електроенергію для побутових споживачів становить 1,68 грн / кВт.год при ринковій ціні понад 4 грн / кВт.год. Тариф на електроенергію в Україні залишається в 4 рази нижче, ніж в країнах Європи і не переглядався з 2017 року. За рахунок відмови від ремонтів мереж, уряд може знизити тарифи до 1,44 грн/кВт.год.

За даними Державної служби статистики, середня платіжка за електроенергію в Україні не перевищує 10% всіх витрат домогосподарств на оплату житлово-комунальних послуг. 80% займає плата за послуги централізованого опалення та природний газ.

Для вирішення проблем аварійності електромереж у 2020 році НКРЕКП прийняло рішення про RAB-регулювання. Мета - збільшити інвестиції в заміну і оновлення електричних мереж.