Поки є ця жертовна любов, поки є благочестиві люди поруч із нами, доти Бог берегтиме нас від самознищення.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на news.church.ua, про це Митрополит Онуфрій сказав у випуску «Слово Предстоятеля» на телеканалі «Інтер».

Предстоятель УПЦ спростував думку, що благочестивими можуть бути тільки ченці і священики, які присвятили своє життя Богові. «Благочестиво проводять життя й ті, хто живуть у миру», – зазначив він та розповів про одну благочестиву жінку з Уралу – Параскеву Серьодкіну, котра в радянські богоборчі часи постійно приїжджала на прощу до монастиря.

За словами Митрополит Онуфрія, ця жінка була дуже смиренною, хоча і терпіла багато скорбот в житті.

Популярні новини зараз
Будуть під постійним обстрілом: астролог вказав, на які міста чекає пекельний тиждень Повинні з'явитися без повістки: кого чекають у ТЦК з 1 квітня "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати
Показати ще

«Вона жила зі своєю хворою від народження сестрою та все життя за нею доглядала. Інша її сестра була психічно неврівноваженою й часто ображала Параскеву, а іноді й била. Але Параскева все смиренно переносила. А на заводі, де вона працювала, мала серед людей авторитет глибоко моральної людини. Наприкінці життя вона смертельно захворіла на онкологію. Однак і на хворобу нікому не жалілася, смиренно терпіла і вживала до смерті тільки просфору і воду.

Я зустрічав її уже саме в цей період. І вона нічим не виказувала, що сильно хворіє, завжди була життєрадісною, скромною, смиренною людиною. Під кінець життя вона говорила такі слова: «Господи, як легко жити скорботами та як важко жити без скорбот». Їй усі скорботи приносили радість і щастя життя», - зауважив архіпастир.

Блаженніший згадав дивовижний випадок з життя Параскеви Середкин.

«Одна молода жіночка, яка працювала з Параскевою на заводі, йшла з нічної зміни опівночі додому. І от за неї стали бігти два молодики. Вони дігнали її, вийняли ножі і стали вимагати віддати їм сумку, інакше вб’ють. Вона віддала їм сумку й почала молитися. Але бувши невіруючою, вона не знала молитов і сказала наступне: «Боже Серьодкіних, допоможи мені!». Раптом хлопці зупинилися, і вона побігла додому. От як впливають благочестиві люді в миру на тих людей, які живуть поруч із ними», - сказав владика.

Предстоятель УПЦ наголосив, що і сьогодні в світі є багато благочестивих людей, які є прикладом для інших людей.

«Справжня благочестива людина ніколи не виказує своє благочестя, вона ховає його. Це її внутрішній скарб, дорогоцінність, яку вона не виставляє на показ, не хоче, щоб її хвалили за це, в долоні плескали, але вони є. Якщо б благочестивих людей не було, то ми б своєю злобою один одного задушили. Благочестя – це є жертовна любов до Бога, коли людина себе жертвує Божественній любові, і жертовна любов до ближнього. Поки є ця жертовна любов, поки є благочестиві люди поруч із нами, доти Бог буде берегти нас від самознищення. Будьмо благочестиві, любімо Бога, любімо ближнього свого, прощаймо один одного! Це є суть благочестя. І будемо жити в мирі, і Бог збереже нас і весь світ», - підсумував Митрополит Онуфрій.