До кінця року "ДТЕК Київські регіональні електромережі" планує запустити в роботу підстанцію 110/35/10 кВ "Козин і підстанцію 110/10 "Гостомель", що поліпшить електропостачання Ірпеня та Обухова.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

«На завершальній стадії знаходяться два масштабних проекти-реконструкція підстанції 110/10 "Гостомель", яка завершена на 70% і будівництво підстанції 110/35/10 кВ "Козин", що завершено на 80%. Компанія планує включити в роботу ці об'єкти вже восени поточного року", - йдеться в повідомленні.

Загальна вартість будівництва підстанцій "Гостомель" і "Козин" складе 220 млн грн.

Після завершення будівництва підстанції забезпечать клієнтів компанії додатковою потужністю, дозволять експлуатувати обладнання без перевантаження, що підвищить якість і надійність енергопостачання клієнтам компанії в цих регіонах.

Популярні новини зараз
Українська військова дала пораду чоловікам, які бояться мобілізації: "Варіантів не буде..." Пенсіонерам виставлять рахунок: чому доведеться віддавати гроші державі Стосується всіх власників платіжних карток: "Ощадбанк" прийняв важливе рішення Зверніть увагу на квитанції: у Нафтогазі розповіли українцям важливе про оплату газу
Показати ще

Крім того, в 2021 році компанія почала будівництво підстанції «Софіївка». Вона стане надійним джерелом живлення для жителів Києво-Святошинського енерговузла, який активно розвивається. Планується завершити її будівництво в 2022 році. Загальна вартість проекту складе 137 млн грн.

У 2021 році інвестиційна програма «ДТЕК Київські регіональні електромережі» збільшена на 79% порівняно 2020 роком - з 342 млн до 614 млн грн.

Нагадаємо, Кабмін планує знизити тарифи на електроенергію для населення за рахунок різкого скорочення витрат на ремонти обладнання та лінії електропередачі, 70% яких і так знаходяться в аварійному стані. Це рішення розкритикували міжнародні та галузеві асоціації, вказавши на неприпустимість його прийняття.

Втрати в українських електромережах перевищують 10%, що обходиться споживачам в 20 млрд грн щорічно.

Для вирішення проблем аварійності електромереж в 2020 році НКРЕКП прийняло рішення про введення в країні RAB-регулювання. Мета - збільшити інвестиції в заміну та оновлення електричних мереж. У 2021 році інвестиції в електричні мережі зросли на 30-40%.