40,8 мільйона гривень – саме таку суму збитків за 7 місяців 2021 року розрахувала інспекція Поліського округу, який об’єднує Житомирщину і Рівненщину. Це найбільша цифра серед решти територіальних підрозділів в Україні. Загальна сума розрахованих в усій країні збитків становить 850,5 мільйонів гривень.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований – йдеться на сайті відомства.

Він зазначив, що з початку року Держекоінспекція виявила на території Поліського округу низку кричущих порушень у різних сферах. Це, зокрема:

  • масові вирубки дерев;
  • вирощування сільськогосподарської продукції в межах зони безумовного відселення;
  • велика кількість несанкціонованих сміттєзвалищ і недотримання вимог законодавства при поводженні з відходами;
  • забруднення довкілля внаслідок роботи підприємств (ПрАТ «Рівнеазот», ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» та інших);
  • порушення правил полювання та рибальства.

«На жаль, штрафи за більшість екологічних порушень залишаються дуже низькими. Наприклад, викиди забруднюючих речовин у повітря «обійдуться» порушникам у 85-136 гривень, а порушення правил полювання – 34-340 гривень для громадян», - підкреслив Андрій Мальований.

За його словами, щоб ефективно протидіяти екоциду цілих областей, необхідно як мінімум у 10 разів підвищувати адміністративні санкції.

Популярні новини зараз
Наркомани, багатодітні та хворі: військовий жорстко пройшовся по ТЦК Молдавська криза може повторитися в Україні: крижані квартири, брак електроенергії та космічні тарифи Гороскоп на 5 січня: неділя може стати точкою зростання Українців залишать без виплат: кому скасують допомогу у 2025 році
Показати ще

«Наші фахівці спільно з представниками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів наразі готують проект закону щодо посилення відповідальності за близько 50 екологічних порушень. Підвищення штрафів дозволить стимулювати органи місцевого самоврядування до ефективніших дій на захист довкілля», - заявив Андрій Мальований.

Посадовець наголосив, що Полісся – унікальна природна територія, багата на ліси, корисні копалини, біоресурси та цінна своїми заповідними об’єктами. Збереження розмаїтості довкілля на цих землях має не тільки екологічні, а і економічні переваги, адже дозволить проявити туристичний потенціал території.