Антикорупційні активісти, які протягом останніх 3 років намагалися побудувати кар'єру на спочатку надуманій справі «Роттердам+», остаточно втратили до нього інтерес.
Про це заявив політолог Кирило Сазонов у своєму блоці для видання «Кореспондент». https://blogs.korrespondent.net/blog/events/4389073/
"Всі ці ЦПК, активісти та інші розслідувачі і викривачі вже проігнорували шість (шість!) засідань ВАКС за позовом феросплавних заводів Коломойського і різного роду громадських діячів за формулою»Роттердам+". Їм більше не цікаво. Засідання зірвані, та вони більше нікому і не потрібні", - заявив політолог.
Він підкреслив, що такі активісти прекрасно розуміють і вже давно, що ніяких перспектив у справи немає.
"Всі державні експертизи одноголосно підтвердили, що формула «Роттердам+» не завдала шкоди ні споживачам електроенергії, ні державі в цілому. Зі скандалу в кар'єрному плані вичавили максимум. Звинувачували у страшній «зраді» всіх, хто попадався під руку, до п'ятого президента включно. Вводили людей в оману. У цьому плані все вийшло. А судових перспектив немає, як не було ні слова правди в звинуваченнях», - вважає Сазонов.
Нагадаємо, 20 травня новий прокурор САП вчетверте закрив справу «Роттердам+». Перший раз справу було закрито ще 27 серпня 2020 року. Потім аналогічні рішення приймалися в січні і березні 2021 року.
Ці рішення також були підтверджені офісом генерального прокурора та вищим Антикорупційним судом України.
Розслідування справи " Роттердам»" тривало більше 4 років. За цей період було проведено понад 10 державних та міжнародних експертиз, які всі підтвердили економічну та юридичну обґрунтованість формули.
Відповідно, в ході розслідування не було встановлено ні збитків від дії формули, ні постраждалих.