УЗ регулярно підвищує тарифи, але при цьому сервіс не поліпшується, а залізнична інфраструктура знаходиться в критичному стані. Про це заявив гендиректор Федерації роботодавців і транспорту України Володимир Гусак.

«При кожному попередньому збільшенні тарифів говорилося про те, що УЗ потрібні гроші на інвестиції, зростання тарифів дозволить ці гроші зібрати і нарешті купити нові локомотиви і відремонтувати шлях. Ніхто цього не робив. А виконання інвестиційної програми ніколи не перевищувало 70%", - розповів Гусак.

На його думку, нинішнє підвищення тарифів на вантажоперевезення УЗ так само не позначиться на поліпшенні сервісу, а інвестиційна програма знову не буде виконана, що загрожує зростанням аварій на залізниці. Як наслідок бізнес продовжить відмовлятися від послуг УЗ і переходити на альтернативні види перевезень.

"Оскільки тарифи підвищили 17 серпня, тобто напередодні традиційного пікового сезону на УЗ, то ми будемо мати, швидше за все, ситуацію, яка дуже добре демонструє біг по граблях УЗ. Тобто одночасно з підвищенням тарифів відбудеться погіршення якості сервісу. Єдине, чому в цьому випадку не варто дивуватися, що клієнти будуть продовжувати бігти з УЗ, тому що підвищення цін і одночасне погіршення якості сервісу – це ситуація з якогось Задзеркалля»,-вважає Гусак.

Як відомо, вчора, 26 серпня, під Львовом зійшли з рейок і перекинулися 18 вантажних вагонів у складі, який перевозив щебінь. Ніхто не постраждав, але рух поїздів у цьому районі було ускладнено. Причини аварії встановлюються.

Популярні новини зараз
Гроші та успіх ніколи не покинуть ваш дім, якщо ви зробите це: навіщо потрібні червоні двері та цукерки Влад Шевченко з "Ліги Сміху" показав українців через 36 годин без світла та зв'язку: "Це не мем, це життя" Варіть буряк лише цим способом, щоб він зберігався довго: несподівана кулінарна хитрість ПриватБанк встановив новий ліміт на зняття готівки: яку максимальну суму видають банкомати
Показати ще

Нагадаємо, 17 серпня «Укрзалізниця» підвищила тарифи на вантажні перевезення, хоча планувала зробити це з 1 вересня. В цілому, за 5 років, тарифи на вантажоперевезення зросли більш ніж удвічі.

Раніше екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що влада повинна вирішити проблему відсутності професійного менеджменту в «Укрзалізниці» і подолати там корупцію, а не знову підвищувати тарифи на вантажні перевезення.

Водночас член тимчасової слідчої комісії ВР з перевірки стану "Укрзалізниці «Костянтин Бондарєв повідомив, що згідно з висновками ТСК, через тотальну корупцію та неефективний менеджмент» Укрзалізниця" щорічно втрачає понад 10 млрд грн.