Фінансову допомогу при підготовці державних ТЕС «Центренерго» до опалювального сезону можуть надати НАК «Нафтогаз України» або державні банки.

Про це повідомляє видання Expro з посиланням на слова міністра енергетики Германа Галущенка. Фінансову допомогу при підготовці державних ТЕС «Центренерго» до опалювального сезону можуть надати НАК «Нафтогаз України» або державні банки.
Про це повідомляє видання Expro з посиланням на слова міністра енергетики Германа Галущенка.

"Сьогодні ми з» Нафтогазом «опрацьовуємо модель, що» Нафтогаз «може знайти певні форми кооперації з» Центренерго «для того, щоб купити вугілля, передати його» Центренерго", а потім отримати електроенергію і реалізувати її. Це нормальні, ринкові, цивілізовані речі, які ми теж будемо робити тому, що очевидно «Нафтогазу» дешевше купити вугілля, ще потім заробити на ньому, перепродуючи електроенергію, ніж поставляти газ на той же " Центренерго»,- сказав міністр.

Ще одним варіантом є надання "Центренерго" цільового кредиту від державних банків на закупівлю вугілля.

«Для стабільного проходження опалювального сезону нам потрібна злагоджена співпраця всіх державних установ. Особливо в цьому році, коли ми повинні працювати в ізольованому режимі. Тому розраховуємо на підтримку державних банків у наданні спеціальних умов кредитування для своєчасної закупівлі вугілля генерацією»,- цитує слова міністра прес-служба уряду.

Популярні новини зараз
Олександр Лукашенко погрозами хоче змусити приєднатися до їх із путіним кволого союзу: "Якщо хочуть зберегти суверенітет" Допит та провокації росіян не подіяли на полоненого з полку "Азов": "Я військовий, а не нацист" Де в Україні більше не можна буде палити вже з 11 липня Андрій Бєдняков відібрав лаври у Сергія Притули та організував допомогу Харкову з Усиком: "Серце завмирає"
Показати ще

Нагадаємо, в травні-липні через різкий обвал цін ТЕС і ТЕЦ не мали можливості купувати вугілля в повному обсязі, що призвело до зниження запасів палива. У серпні ситуація виправилася і ГК ТЕС почали контрактувати нові обсяги вугілля в тому числі з імпорту.

Зокрема, компанія ДТЕК почала поставки вугілля з Польщі, підписавши договір про імпорт 320 тис.Т. 27 серпня ДТЕК і «Центренерго» домовилися про початок імпорту вугілля з США. Перша партія 75 тис. Тонн прибуде в Україну в найближчі місяці.