Влада повинна надати підтримку промисловості для проведення модернізації, як це зробили в країнах ЄС, а не збільшувати еконолог. Про це заявив народний депутат Сергій Магера.

«Для того, щоб відповідно до європейських норм переобладнати наші підприємства, потрібно не менше 5 млрд. доларів. І це за чотири роки, як пропонував останній законопроект, який не пройшов у ВР. Цих грошей у промисловості немає. А Кабінет Міністрів навіть не провів вивчень по сумах інвестицій, які потрібні для того, щоб реалізувати намічене», - розповів Магера.

За його словами, замість того, щоб провести діалог з промисловістю і знайти можливість надати державну підтримку підприємствам у проведенні екомодернізації, влада запропонувала збільшити ставки екоподатків. При тому, що навіть зараз кошти від екоподатку не використовуються за призначенням - для проведення природоохоронних заходів та поліпшення екології.

«Є відверте бажання збільшувати державний бюджет за рахунок екологічних платежів, витрачаючи його зовсім не на екологію. Причому розрахунок йде абсолютно не на підтримку економіки, підприємств країни і абсолютно ігнорується досвід ЄС, який вкладає сотні мільярдів євро в прямі інвестиції у вигляді грантів підприємствам-забруднювачам для того, щоб прискорити процес поліпшення екологічної ситуації», - пояснив Магера.

Раніше президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок заявила, що запропоноване урядом підвищення екологічного податку (законопроект №5600) не забезпечить поліпшення екологічної ситуації. Вона підкреслила: кошти від цього податку повинні використовуватися за цільовим призначенням, їх треба направити на екомоддернізацію.

Популярні новини зараз

У листопаді вже випаде сніг і вдарить мороз, - Завальнюк

Львівський бізнесмен намагається завоювати "Холостячку" Злату Огневич і закохав у себе українок: "Погляд альфа-самця"

19-річна красуня вийшла заміж за 61-річного чоловіка: закохав у себе берцями

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще

У свою чергу координатор Комітету екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації Ольга Бойко заявила: екомодернізація в країнах ЄС проводилася за потужної підтримки держав, які надали підприємствам понад 450 млрд євро, а в Україні її хочуть провести виключно за рахунок бізнесу.