Виробники електричної енергії змушені імпортувати вугілля в тому числі з США, щоб забезпечити стабільне проходження опалювального сезону і недопущення потрапляння країни в залежність від поставок електроенергії з Росії та Білорусі.
Про це повідомив політолог Кирило Сазонов на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook. https://www.facebook.com/kirilo.sazonov/posts/4295101480577244
"Вугільні котирування в Роттердамі дійшли до 140 доларів. Фактично історичний максимум. Домовилися купувати в США по 120 дол. Це для наших ТЕС теж дуже дорого. Але потрібно імпортувати вугілля, щоб гарантувати взимку стабільну роботу енергосистеми. І не дати козир в руки тим, хто тільки й чекає можливості продавити" з об'єктивних причин "імпорт електроенергії з РФ або Білорусі", - упевнений політолог.
Він додав, що у ТЕС, які все літо продавали електроенергію вдвічі нижче вартості, об'єктивно немає коштів на закупівлю дорого вугілля. Тому вони урізують всі інші витрати, беруть кредити під закупівлю палива.
"Політичне рішення? Частково так. Енергетична незалежність України обов'язкова складова незалежності взагалі. І ставити себе в залежність від агресора-злочинно. Так що краще купувати американське вугілля, гарантуючи свою незалежність і даючи роботу українським енергетикам, ніж підсаджуватися на російську голку», - упевнений політолог Сазонов.
Нагадаємо, в травні-липні через різкий обвал цін ТЕС і ТЕЦ не мали можливості купувати вугілля в повному обсязі, що призвело до зниження запасів палива. У серпні ситуація виправилася і ГК ТЕС почали контрактувати нові обсяги вугілля в тому числі з імпорту.
Зокрема, компанія ДТЕК почала поставки вугілля з Польщі, підписавши договір про імпорт 320 тис.Т. 27 серпня ДТЕК і «Центренерго» домовилися про початок імпорту вугілля з США. Перша партія 75 тис. тонн прибуде в Україну в найближчі місяці.