Протягом 8 місяців поточного року Держекоінспекція розрахувала збитки у сфері водних ресурсів на суму майже 160 мільйонів гривень, а це, в свою чергу, більше 4,4 тисячі порушень.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований під час виїзних комітетських слухань щодо законодавчого врегулювання функціонування меліоративних систем в Україні.

«Подача забрудненої або ж недостатньо очищеної води для зрошення угідь призводить до засолення ґрунтів, погіршення врожайності і може стати причиною продовольчої кризи.

Так, наприклад, Інгулецька зрошувальна система, один з найбільших меліоративних об’єктів, наразі припинила постачання води аграріям, адже рівень хлоридів у Інгульці в три рази вищий за норму. Підприємства, що здійснюють скид шахтних вод у річку, зупинили фінансування заходів з промивання русла», - зазначив Андрій Мальований.

За його словами ситуація з Інгульцем – на шляху до розв’язання.

Популярні новини зараз

Погода зжалиться над українцями перед опалювальним сезоном, синоптик Діденко обрадувала прогнозом: в яких регіонах буде сухо і сонячно

Мер не зміг зв'язати двох слів українською мовою: Азаров 2.0

Без черг і папірців: українцям показали простий спосіб дізнатися розмір нарахованих субсидій

З 1 жовтня зміняться тарифи на всі комунальні послуги: скільки заплатимо за опалення, газ і воду

Показати ще

«На вимогу Держекоінспекції розроблено План управління шахтними водами до 2025 року, який чітко регулює всі роботи, пов’язані з екологізацією Інгульця. Наголосив, що затвердження цього документу необхідне, щоб забезпечити чистоту водних ресурсів», - наголосив Андрій Мальований.

Найближчим часом Держекоінспекція також проведе позапланові перевірки понад 500 підприємств-водокористувачів.

«В ході цих заходів контролю виявимо проблемні об’єкти та змусимо суб’єктів господарювання дотримуватись вимог екологічного законодавства» - додав Андрій Мальований.