Британська газета The Independent опублікувала статтю" не можна дозволяти авторитаризму пустити коріння, де б він не з'являвся", в якому йдеться про позасудові розправи над ЗМІ в Україні. Про це пише "Страна".

У статті згадується закриття Радою нацбезпеки без суду і слідства трьох телеканалів, а також "країни".

Автор матеріал є відомий російський економіст і публіцист Владислав Іноземцев. Він відомий своїми опозиційними поглядами щодо російської влади (яку він критикує з ліберальних позицій). Його статті часто публікують авторитетні видання в країнах ЄС, у Великобританії та США.

У своїй статті в The Independent Іноземцев нагадав, що з лютого 2021 року в Україні близько ста осіб Рада національної безпеки і оборони внесла до списку санкцій. І що в даний час ці санкції застосовуються до трьох депутатів Верховної Ради і кількох ЗМІ, серед яких економіст виділив сайт "Страна.иа" з 24,5 мільйонами відвідувань на місяць і три загальнонаціональних телеканали ("112 Україна", Zik і NewsOne).

За словами автора матеріалу, все це відбувається без рішення суду або рішення парламенту: "санкції" не слідують за вердиктом суду - вони фактично їх замінюють.

Популярні новини зараз
Понад 15 грн за кубометр: в Україні зросла вартість газу Потрібно отримувати менше ніж 10 тисяч: в Україні пенсіонерам призначили нову доплату до основної суми Тисяча Зеленського може вилитися у великі проблеми: що не врахували отримувачі ТЦК не дасть відстрочку цим категоріям українців: кого можуть мобілізувати до кінця зими
Показати ще

"Але що відрізняє цю ситуацію від російської (в РФ ряд ЗМІ оголосили іноземними агентами-Ред.), так це те, що в Україні телеканали відразу відключають від мовних мереж, а сайти блокуються провайдерами. Судовий захист у всіх існуючих справах виявляється неефективним, як і в Росії: досі жодне подібне рішення не було скасовано судами", - пише економіст.

Іноземців також дає прогноз, до чого може призвести ця ситуація з точки зору свободи ЗМІ та потенціалу авторитаризму.

"Я розглядаю ці кроки як прагнення президента України Володимира Зеленського посилити свою владу. Ця тенденція може і повинна викликати певні побоювання у союзників України", - вважає Іноземцев.

Він згадав спеціальну доповідачку ООН з питань свободи думок Ірен Хан, яка в червні висловила стурбованість з приводу тиску на свободу в Україні. Також напередодні візиту Зеленського в США звучали заклики підняти тему свободи слова в Україні на його зустрічі з Джо Байденом. Але після цього не було жодних ознак того, що це було зроблено.

Оскільки Україна залишається союзником США і Європи в Східній Європі, західні уряди повинні запобігти її подальшому скочуванню до авторитаризму, закликає іноземців.

"Якщо Захід не хоче, щоб його зусилля з перетворення України провалилися в найближчі роки, йому слід уважно стежити за подіями. Недавня історія Росії являє собою прекрасний приклад того, що може статися, якщо цінності і принципи почнуть відходити на другий план", - резюмує автор статті.

Нагадаємо, наприкінці серпня президент Freedom House у листі Байдену написав про позасудові розправи над ЗМІ в Україні. Ніякої реакції на послання досі не послідувало.