Вартість руди на світових ринках станом на вечір понеділка, 20 вересня, оновила антирекорд: за даними S&P Global Platts, за тонну давали всього $94. Таким чином, тільки з серпня руда втратила у вартості майже 100 доларів (тоді вона коштувала $183/тонна).

Аналітики відзначають, що зростання ринку нерухомості в Китаї, як основного споживача сталі, продовжує сповільнюватися. Крім того, Пекін має намір скоротити викиди СО2 в сталеливарній промисловості, щоб досягти вуглецевої нейтральності до 2060 року. Очікується, що виробництво сталі буде обмеженим до 2022 року напередодні зимових Олімпійських ігор і зимових Паралімпійських ігор, пише ГМК Центр.

Таким чином, надій на відновлення цін на високому рівні залишається все менше.

Екс-перший заступник Міністра промислової політики України Сергій Грищенко раніше попереджав, що період високих цін на руду і метали скоро закінчиться, і вітчизняним підприємствам ГМК доведеться важко конкурувати з основними світовими виробниками руди.

У свою чергу народний депутат України Сергій Магера заявив, що підвищення податкового тиску на бізнес, передбачене законопроектом №5600, в умовах падіння цін на сировину на світових ринках призведе до ослаблення позицій українських експортерів і негативно позначиться на економічній ситуації в країні, адже саме експортери значною мірою забезпечують приплив валюти в країну.

Популярні новини зараз

Оля Полякова звернулася до психолога через серйозну кризу у сім'ї: "Діти тримають"

Рідкісну праворульну "Волгу" від ГАЗ-21 відшукали за кордоном: справжня "чорна блискавка"

"Психи" в Раді? Нардепів можуть зобов'язати проходити експертизу в "павлівці"

Українка з інвалідністю звинуватила медиків у знущаннях в ковід-лікарні: "Щодня плачу та мучаюсь від болю"

Показати ще