Якщо уряд не введе заборону на вивезення металобрухту, бюджет недоотримає понад 80 млрд грн. Про це заявив керівник Центру розвитку ринкової економіки CMD-Ukraine Ігор Гужва.

Він нагадав, що різке зростання цін на брухт на світових ринках призвело до його масового експорту з України. У підсумку вітчизняні металургійні підприємства, для яких брухт є ключовою сировиною, вже відчувають його дефіцит і цей дефіцит продовжує зростати.

"Дефіцит (брухту-ред.) збільшується в силу того, що збільшуються обсяги експорту. Туреччина продовжує підвищувати ціни і масово скуповувати металобрухт, звідки це тільки можливо, в тому числі і з України. Ще одна особливість полягає в тому, що один з постачальників, Ліван, нещодавно ввів заборону на експорт металобрухту. Тому на міжнародних ринках виникає дефіцит, металобрухт дорожчає, доступного стає все менше», - пояснив Гужва.

За його словами, українські меткомбінати не можуть закуповувати брухт за цінами, за якими його купує, наприклад, Туреччина - оскільки, на відміну від турецьких, українські металурги не отримують підтримки від держави. Тому вони закликають уряд ввести заборону на експорт брухту, щоб зберегти вітчизняну металургію.

Крім того, Гужва підкреслив: держава отримає в десятки разів більше надходжень до бюджету, якщо металобрухт буде не експортований, а перероблений вітчизняними метпідприємствами.

Популярні новини зараз

Оля Полякова зізналася, чому доньку Машу довелося терміново оперувати: "Потрібно злизати..."

Перероблена Анастасія Покрищук в ліжку заговорила про випадкову зраду: "Переспала - значить хотіла"

Учасниця "Холостяка" Яна Станішевська поділилася легким рецептом Київського торта - "Не такий страшний..."

Укрзалізниця довела, що пасажири можуть "домовитися" без будь-яких сертифікатів: "Начальник вирішує"

Показати ще

"Якщо до кінця року ми нічого не зробимо, то, за оцінками нашого центру аналітичного, експорт брухту може зрости до рекордних 1,5 млн тонн. Що це означає? Це означає, що держава отримає близько 2,5-3 млрд грн податків у вигляді експортного мита за брухт. І все! А якби ми переробили ці 1,5 млн тонн металобрухту, то ми могли б зробити близько 10 тис.тонн сталі. І отримали б близько 85 млрд грн податків", - підкреслив Гужва.

Раніше народний депутат Муса Магомедов повідомив, що через масовий експорт металобрухту він став дефіцитним в Україні і вітчизняні метпідприємства вже змушені зупиняти виробництво. Зокрема, за даними об'єднання підприємств «Укрметалургпром», в Україні вже зупинилися десять з п'ятнадцяти сталеплавильних електропечей.

У свою чергу народний депутат, член Комітету ВР з питань економічного розвитку Людмила Буймістер заявила, що влада повинна ввести мораторій на експорт брухту, щоб зберегти ключову галузь економіки країни і уникнути економічної кризи. На її думку, заборона експорту металобрухту в нинішніх умовах – це питання національної безпеки України