Партнери України в Європейському союзі і США стурбовані можливими наслідками для демократії, які створює скандальний законопроект про олігархів.

Про це повідомив екс-глава СБУ, народний депутат Валентин Наливайченко.

«Протягом останніх днів мав низку розмов з партнерами України в ЄС і США. Там з тривогою сприйняли останні події в українському парламенті. Події в Верховній Раді 23 вересня західні дипломати розцінили, як відступ від демократії і парламентаризму. Американці та європейці стурбовані можливою узурпацією влади в Україні і поверненням до авторитаризму часів Януковича», - повідомив нардеп.

Наливайченко наголосив, що європейських дипломатів відверто дивує демонстративне рішення України не чекати висновків авторитетної Венеційської комісії.

Популярні новини зараз

Носити чи не носити? Відомий адвокат розповів, чи потрібна маска після вакцинації

Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" серед райського саду стала Євою-спокусницею: "Адам десь спить"

Олені-Крістіні Лебідь запропонували член, а вона і рада: бідолашний Розенко

Лесю Нікітюк показали справжню під час роботи, від цього крику в'януть вуха: "Що ти стоїш?"

Показати ще

«Це, м’яко кажучи, суперечить публічній риториці про європейську інтеграцію і європейські цінності. Таке відверте нехтування рекомендаціями країн-партнерів з боку української влади очевидно матиме наслідки. В тому числі, може відобразитися на підтримці європейських і євроатлантичних прагнень України», - додав Наливайченко.

Як повідомлялося, 23 вересня депутати «Слуги народу» за підтримки груп «За Майбутнє» і «Довіра», близьких до олігархів Ігорю Коломойському і Андрію Веревському прийняли проект закону в другому читанні.

Голосування викликало різку реакцію західних ЗМІ і дипломатів. Зокрема посол Канади заявила, що закон містить небезпеку і що протидіяти так званим олігархам потрібно методом реформ правоохоронної і судової системи.