Практично всі країни з розвиненою металургією оперативно обмежують експорт брухту через зростання попиту на цю сировину. Дуже добре, що українські чиновники також ініціювали заборону на експорт брухту. Тепер же важливо, щоб ця заборона якомога швидше запрацював. Про це заявив президент ВП Олександр Каленков.

"Європейський союз також розглядає повну заборону брухту зі своєї території. Кожен день вивезення брухту з України забирає гроші в українських громадян-тому що в підсумку до бюджету надходить набагато менше податкових надходжень. Адже тонна металу, експортована з України, приносить в п'ять разів більше надходжень, ніж тонна брухту, відвезеного з країни", - пояснив Каленков в ефірі телеканалу "Україна 24".

Він також підкреслив, що термін до грудня 2022 року, на який ініціюється обмеження, обраний невипадково.

«За цей час ми розробимо якісь довгострокові механізми, щоб вирішити проблему забезпечення стратегічною сировиною українську металургію», - резюмував він.

Нагадаємо, Міністерство економіки ініціювало заборону на експорт брухту до 2023 року. Як сказано в пояснювальній записці, ця заборона забезпечить збільшення обсягів валового випуску продукції в Україні на 2,49% (у грошовому вираженні - 65 млрд грн), валової доданої вартості – на 1,6%, загального експорту – на 5,7%. Також заборона допоможе збільшити кількість робочих місць на близько 194 тис., зокрема, в промисловості – на 115,9 тисяч.

Популярні новини зараз
ТЦК більше не підписуватимуть повістки: вводяться важливі зміни "Судний день" 8 серпня: що чекає на всіх нас і як до нього підготуватися, почніть зараз Спека не завадить: як заснути навіть у найгарячіші ночі ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку
Показати ще

Металургійні асоціації України вітали це рішення Мінекономіки, і закликали прийняти його якомога швидше.

У свою чергу народний депутат Олексій Мовчан повідомив, що експортери металобрухту виводять доходи від продажу сировини за кордон через маніпуляції з митною ціною: тільки за рекордний липень цього року на офшорних рахунках вони залишили не менше $8 млн.всього за рік сума може досягти $100 мільйонів.