Про це заявив народний депутат України, член фракції «Слуга народу» Роман Соха.

Депутат нагадав, що зараз склалася критична ситуація з експортом брухту, який вивозиться у величезних обсягах, через що вітчизняна Металургія вже відчуває дефіцит цієї сировини. За його словами, якщо найближчим часом не ввести заборону, меткомбінати змушені будуть зупиняти свою роботу і десятки тисяч їх співробітників можуть залишитися без роботи.

"Перший позитивний аспект від того, що буде введено обмеження на експорт металобрухту, а, отже, підприємства України отримають нормальні запаси цієї сировини, зможуть забезпечувати робочий процес, Отже, люди будуть спокійно ходити на роботу і отримувати зарплати», - розповів Соха в ефірі телеканалу «Україна 24».

Депутат також нагадав, що переробка металобрухту українськими підприємствами дасть набагато більше надходжень до бюджету, ніж надходять зараз кошти від діючого експортного мита. До того ж країні набагато вигідніше експортувати готову продукцію, а не сировину.

«За перше півріччя 2020-го експортовано 17 тис. тонн брухту за кордон. За перше півріччя вже 2021 року - 213 тис.тонн брухту. Тобто 200 тис. тонн брухту, сировини, яка необхідна українським заводам, українським підприємствам, ми просто так подарували туркам, китайцям, які на цій сировині зробили кінцевий продукт, отримали додаткову вартість, отримали податки і валютну виручку. У них все нормально. А у нас-брак", - пояснив Соха.

Популярні новини зараз
Ухилянтам приготувати гаманці: штрафи за неоновлення даних можуть збільшити – на скільки ТЦК оштрафує ухилянтів і за кордоном: які суми доведеться віддати Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми
Показати ще

Крім того, він звернув увагу на те, що меткомбінати, що використовують брухт в якості сировини, працюють за більш сучасними технологіями, що не заподіюють шкоди навколишньому середовищу.

"Чому зараз багато країн йдуть у переробку брухту? Тому що це менш витратна і з енергетики, і з екології виробництво. Як мінімум два процеси - це агломерація руди (аглофабрики), і це доменні печі, де виходить первинний продукт – чавун з руди, ми йдемо від них і використовуємо у виробництві брухт. Тобто таким чином, ми захищаємо екологічну ситуацію в країні", - сказав Соха.

Нагадаємо, раніше Федерація роботодавців України звернулася до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з вимогою ввести до 2024 року заборону на експорт металобрухту, у зв'язку з тим, що зростання світових цін на брухт привів до його різкого експорту і вітчизняні підприємства відчувають дефіцит сировини. У ФРУ при цьому підкреслили, що металобрухт є критичною сировиною для декарбонізації української металургії. Пізніше Міністерство економіки опублікувало проект постанови, якою пропонується обмежити експорт металобрухту в певні країни по грудень 2022 року.

У свою чергу народний депутат Андрій Ніколаєнко підкреслив, що встановлені мита на експорт металобрухту не здатні запобігти масовому вивезенню сировини з України, і Мінекономіки необхідно терміново ввести тимчасову заборону на експорт.