Про це написав на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

Він зазначив, що за словами вчених останні 20 років глобальні запаси води на планеті почали стрімко зменшуватися. Йдеться про обсяг усієї води на поверхні та під землею, включаючи вологість ґрунту, сніг і лід.

Костянтин Яловий навів факти з доповіді про стан водних ресурсів у 2021 році:

  • лише 0,5 відсотка водних ресурсів Землі придатні для використання в якості питної води;
  • у 2018 році 3,6 мільярда людей не мали належного доступу до води протягом щонайменше місяця;
  • очікується, що до 2050 року цей показник виросте приблизно до 5 мільярдів;
  • з 2000 року кількість стихійних лих, пов'язаних з повенями виросла на 134% порівняно до попередніх десятиліть.
  • кількість і тривалість засух на Землі за той же період збільшилися на 29%.

За словами Ялового, катастрофу може попередити лише вдосконалюючи методи управління у цій галузі. Тим часом 75 країн світу повідомили про те, що ефективність використання водних ресурсів у них нижче середнього.

"Нагадаю, За стандартами Європейської економічної комісії ООН, держава, водні ресурси якої не перевищують 1,5 тис. м³ річного стоку на людину, вважається не забезпеченою водою. В Україні ж запаси води на одну людину складають 1,09 тисячі кубометрів у середньо водні роки, та 0,62 тисячі - у маловодні. Фактично ми є одною з найменш забезпечених водою країн у Європі. Тож сьогодні потрібно докласти усіх зусиль, щоб у найближчому майбутньому українці не втратили доступ до питної води", - наголосив Костянтин Яловий.

Популярні новини зараз
Масово заражаються і діти, і дорослі: небезпечна хвороба "косить" усіх через спеку За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження Гороскоп на тиждень 15-21 липня для всіх знаків Зодіаку: здійснення бажань Риб, відсутність зв'язку Скорпіонів та радість Раків Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх
Показати ще