Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, посилаючись на відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів».

«Так, збитки за вилов одного окуня збільшились у понад 180 разів – від 17 до 3162 гривень, а сума відшкодування за незаконне виловлювання раків зросла у 130 разів і наразі становить 3332 гривні (раніше – 25,5 гривень)», - зазначив Андрій Мальований.

Підвищення такс у сфері рибних ресурсів є важливим кроком з огляду на велику кількість порушень.

«Так, факти незаконного вилову чи замору риби – серед топ-5 порушень, які ДЕІ виявляла впродовж 8 місяців поточного року. Інспектори склали понад 3,5 тисячі адмінпротоколів, однак збитки за ці порушення становили всього близько 13 мільйонів гривень – це близько 3 тисячі гривень за один такий випадок», - зауважив Андрій Мальований.

Він підкреслив, що рибні ресурси потребують захисту на рівні з іншими складовими довкілля.

Популярні новини зараз
ТЦК оштрафує ухилянтів і за кордоном: які суми доведеться віддати Зупинили на вулиці і силоміць тягнуть в ТЦК: юрист дав поради, які врятують від неприємностей Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше
Показати ще

«За даними дослідження 16 природоохоронних організацій, серед яких WWF, з 1970 року популяція прісноводних хребетних тварин скоротилась на майже 86%, а близько третини річкових видів риб знаходяться під загрозою вимирання. В Україні на межі зникнення десятки видів, зокрема, золотий карась, дунайський лосось, морський судак», - розповів Андрій Мальований.

Посадовець наголосив, що посилення відповідальності за вилов риби не повинне стати єдиним кроком для захисту цих істот.

«Ще важливіше забезпечити підвищення штрафів за забруднення водних ресурсів, внаслідок чого також спостерігається скорочення популяцій цілих видів», - додав Андрій Мальований.