Як повідомляє Центр інформації УПЦ, перед початком богослужіння Митрополит Онуфрій звершив освячення нового пам'ятника покійному Предстоятелю УПЦ Митрополиту Володимиру (Сабодану).

За Божественною літургією в Успенському соборі обителі Предстоятелю співслужив єпископат Української Православної Церкви, а також архієпископ Перемишльський і Горлицький Паїсій з Польської Православної Церкви і архієпископ Унгенський і Ниспоренський Петр з Православної Церкви Молдови.

Блаженніший Митрополит Онуфрій з нагоди 70-річчя від дня народження та 30-річчя єпископської хіротонії митрополита Іларіона нагородив його правом преднесення хреста за богослужінням. Предстоятель УПЦ привітав митрополита Іларіона з особистими ювілеями і 30-річчям Донецької єпархії.

«Це красиві числа, які говорять про милість Божу, яка покриває Вас, Ваше Високопреосвященство, і зміцнює Вас у служінні. За 30 років свого служіння Ви пережили багато випробувань, труднощів, але Господь дає великі випробування тим, хто великий. Ми радіємо, що усі ті скорботи, які довелося Вам пережити у вашому служінні і турботи про свою паству, вони були переможними», - зазначив Митрополит Онуфрій.

Він побажав владиці Іларіону, щоб подальші літа його життя і служіння були наповнені милостями Божими.

Популярні новини зараз

В Україні почалися масові рейди у транспорті і "полювання" на фальшиві COVID-тести: штраф у 17 тисяч і 730 заведених справ

Надію Савченко з сестрою затримала поліція за підробку сертифікатів

Наталя Могилевська показала, яка з неї "господиня": павуки на люстрі і павутина по кутах

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще

Вітальне слово також виголосив архієпископ Перемишльський і Горлицький Паїсій. Ієрарх з Польщі передав уклін від Предстоятеля Польської Православної Церкви і висловив підтримку від імені кліру своєї Помісної Церкви Блаженнішому Митрополиту Онуфрію.

Архієпископ привітав з ювілеєм митрополита Іларіона і від імені Блаженнішого Митрополита Савви вручив йому найвищу нагороду Польської Православної Церкви - орден святої рівноапостольної Марії Магдалини I ступеня, а також передав ювілейну панагію від Предстоятеля Польської Церкви і список Леснінської ікони Богородиці від архієпископа Люблінського і Холмського Авеля.

Митрополит Іларіон звернувся зі словами подяки до Предстоятеля, архієреїв і віруючих.

«Ми віримо в те, що тільки лише в соборному стоянні святої Православної віри Господь нам допоможе вистояти і перемогти. Буду робити все далі, щоб Господь дозволив і дав мені сил, щоб вірно служити нашій святій Православній Церкві», - сказав владика Іларіон.

На завершення урочистостей перед Успенським собором зробили пам'ятне фото.