Таке заявив керівник Асоціації власників вагонів Олександр Криворучко, коментуючи чергову ініціативу Міністерства інфраструктури про списання вагонів за віком.

"Укрзалізниця три напрямки-це тяга, шляхи і власне рухомий склад. Єдина частина, де стався процес дерегуляції і куди змогли зайти приватні власники – це рухливий склад. Але щоб не виникло дефіциту вагонів у разі, якщо всі старі вагони будуть списані, повинен бути адекватний економічний розрахунок. Тобто, це питання управлінське, тому що Укрзалізниці теж необхідно заробляти гроші», - пояснив експерт.

З іншого боку , як вказує Криворучко, - приватний капітал не може брати участь в тязі – тобто, закуповувати і використовувати власні локомотиви на залізницях, і в коліях.

"За шляхи і за тягу відповідає Укрзалізниця. Стан там плачевний, і бізнес взагалі ніяк на це не впливає. Тобто, неможливо нічого самостійно зробити, навіть частину шляхів відремонтувати, бо це власне заборонено законом. Це не вписується в поточну економічну ситуацію! Тому так, Укрзалізниці треба зосередитися на коліях і локомотивах. І тому тут потрібен розумний баланс інтересів", - резюмував експерт.

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури опублікувало новий наказ про обмеження термінів експлуатації вантажних вагонів залежно від віку. Це вже не перша спроба відомства втрутитися у вагонний ринок: попередні спроби успіхом не увінчалися, а накази були відхилені регуляторною службою і Міністерством юстиції.

Популярні новини зараз

Померла найепатажніша українська фотомодель: у свої 73 давала приклад молодим

Ідеальне сало в пакеті, щоб здивувати і дідуся, і бабусю: рецепт на майбутнє

Мама Андрія Кузьменка пояснила, чому вимагає в ексучасників "Скрябіна" 150 тис. доларів: хочуть забрати все

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще

Раніше гендиректор Федерації роботодавців і транспорту України Володимир Гусак заявив, що керівництву Укрзалізниці слід думати про закупівлю локомотивів, яких катастрофічно не вистачає, а не про покупку нових вагонів.