Про це повідомив експерт, екс-радник міністра енергетики Сергій Чех.

«Зростання запасів вугілля на складах ТЕС не відбулося. Так у вересні ситуація з постачанням дещо покращилася, але збільшилося навантаження і відпуск в мережу перевищив показники прогнозного балансу. Не дивно, що збільшуються навантаження і витрати палива. Укладені і діють контракти на постачання вугілля із Польщі, США та Казахстану», - зазначив Чех.

За його словами, ситуація з закупівлею вугілля покращилася після рішень регулятора в серпні 2021 року.

«Підвищення граничних цін на електроенергію усуває одну з причин фінансової кризи, але не відмінює її наслідків. Не лише втрачені, незароблені гроші стали причиною зменшення обсягів закупівлі вугілля тепловою генерацією. Лише борги за послуги з балансування надані тепловими енергоблоками, що на сьогодні складають 1,65 млрд грн могли би стати джерелом для закупівлі 1 млн. т вугілля за цьогорічними цінами», - додав експерт.

Нагадаємо, компанія ДТЕК почала активно імпортувати вугілля в серпні-жовтні. Було законтрактовано 565 тис. тон з Польщі, Казахстану та США.

Популярні новини зараз
"Країна під водою, люди тікають": у пророцтві Баби Ванги виявили прогноз на 2025 рік Накриє "золотий дощ" або ж хвиля кохання: які 3 знаки Зодіаку будуть найщасливішими наприкінці липня Повістки та перевірки на вулицях: ТЦК готуються до посиленої мобілізації За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження
Показати ще

Влітку 2021 року українські ТЕС зіткнулися з дефіцитом вугілля через аномально низьких цін на електроенергію.

Ситуація з цінами на електроенергію стабілізувалася в серпні 2021 року. Приватні компанії почали активно контрактувати вугілля по імпорту, в свою чергу державні ТЕС як і раніше відчувати гострий дефіцит вугілля.