Підвищення тарифу на передачу струму спричинить зростання цін на продукти і послуги – економіст

Чергове підвищення тарифу на передачу електроенергії свідчить про відсутність у влади енергетичної політики, адже матиме наслідком тотальне зростання цін та інфляцію. Про це заявив економічний експерт Андрій Новак.

"Ті, що збирається підвищувати відразу на 56% свій тариф на передачу електроенергії – це, по-перше, говорити про ті, що в країні повністю відсутня енергетична політика як така. Не тільки зовнішня, а навіть внутрішня, для внутрішніх споживачів - як промислових, так і побутових. Бо в умовах, коли виросли різко зросли ціни на газ, будь-який нормальний уряд всередині країни мінімізує ціни на інші енергоресурси», - розповів Новак.

За його словами, український уряд діє навпаки – збільшує навантаження на споживачів енергоресурсів по іншим джерелам енергії. Окрім того, на думку експерта, значне підвищення тарифу – на понад 50% - є економічно необгрунтованим.

«В об'єднання єктивній економіці не існує такого, щоб була потреба підвищувати відразу на 56%. На 5-6 може бути підвищення через загальну інфляцію, компенсацію інфляційних втрат. А 56 – такого в економіці немає, крім економік з гіперінфляцією - як, наприклад, зараз у Венесуелі», - пояснив Новак.

Популярні новини зараз
"ПриватБанк" почне знімати до 225 гривень щомісяця із клієнтів: кого торкнеться з 1 червня Зняти гроші з карти буде неможливо: ПриватБанк вводить важливе оновлення з 1 червня Гороскоп на тиждень з 29 травня по 4 червня для всіх знаків Зодіаку: розставання у Близнюків та Львів, повернення колишніх у Водоліїв Була відомою українською телеведучою, а тепер риє могили в ЄС: що сталося з Литвин-Комаровською
Показати ще

Економіст також наголосив: таке значне підвищення тарифу на передачу струму автоматично призведе до збільшення цін та інфляції.

«Якщо енергоресурси зростають в ціні, а вони у нас зростають, як ми бачимо, відразу на 50%, то це автоматично тягне за собою ланцюгову реакцію підвищення цін на все. Тому що ні виробник, ні торговець не може працювати в мінус. Якщо в нього зростанні собівартість через різке зростання енергоресурсів, то він змушений піднімати ціну на свій товар. Після такого різкого чергового підвищення цін на енергоресурси треба чекати чергового витка підвищення цін на все без винятку, тобто, чергового витка інфляції", - пояснивши Новак.

Раніше керівник Аналітичного центру розвитку ринкової економіки Ігор Гужва заявивши, що через підвищення тарифу на передачу електроенергії «Укренерго» на 56% країна може втратити переробну промисловість.

Нагадаємо, з пропозицією підвищити тариф на передачу електроенергії на 56%, до 458,83 грн/МВт*рік. При цьому в 2020 році тариф на передачу підвищувався тричі, і він виріс в результаті більш ніж удвічі - з 113 грн МВт-рік до 293,93 грн за МВт-год.