Які екологічні права гарантує своїм громадянам Українська держава, розповів на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

Він нагадав, що у п'ятницю, 8 жовтня Рада ООН з прав людини визнала право на доступ до чистого та здорового довкілля базовим правом людини. Таким чином екологічні потреби людей поставили в один ряд з правом на життя, на свободу та недоторканність, правом на свободу слова чи віросповідання.

"За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, близько 13,7 мільйона смертей на рік, або близько 24,3 % від загальної кількості, пов'язані з екологічними ризиками – забруднення повітря та хімічним впливом. Проблема у тому, що на національних рівнях притягти винних у забрудненні довкілля до відповідальності за наслідки для життя та здоров’я людей дуже складно. Юристи кажуть, що тепер рішення ООН допоможе їм створювати аргументи у справах, що стосуються навколишнього середовища та прав людини", - сказав Яловий.

Костянтин Яловий зазначив, що екологічні права українців найповніше закріплені в Конституції України та статті 9 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».

Отже, кожний громадянин України має право на:

Популярні новини зараз
Воїн ЗСУ став відомим на весь TikTok, готуючи солдатам смачніше, ніж мати вдома: можна не переживати Головне за ніч: підвищення пенсійного віку, скорочення виплат та субсидій, жорсткі штрафи для роботодавців та що буде з цінами на цибулю Гороскоп на тиждень з 27 березня до 2 квітня для всіх знаків Зодіаку: Козероги без негативу, Леви в мінусі, а Овни ловлять Фортуну Старих субсидій вже не буде: українцям показали, як зміниться допомога на оплату комуналки з 1 квітня
Показати ще
  • безпечне для його життя та здоров'я навколишнє природне середовище;
  • участь у прийнятті рішень щодо будівництва і реконструкції об'єктів, які можуть негативно впливати на стан навколишнього природного середовища;
  • участь в охороні навколишнього природного середовища;
  • використання природних ресурсів;
  • вільний доступ до екологічної інформації;
  • одержання екологічної освіти;
  • відшкодування шкоди, заподіяної порушенням права на безпечне довкілля тощо.

"Українцям варто пам'ятати, що екологічні права громадян гарантовані державою", - додав Яловий.