Про це заявив народний депутат з фракції «Батьківщина» Михайло Цимбалюк.

«Цього року, вдумайтеся, з держави вивезли майже 500 тис. тонн металобрухту. А це в декілька раз більше, ніж за цілий минулий рік», - повідомив Цимбалюк у ефірі телеканалу «Україна 24».

За його словами, через значне зростання світових цін на брухт, його активно почали вивозити з України, що викликало дефіцит цієї сировини для вітчизняних металургійних підприємств, які змушені скорочувати виробництво. Депутат нагадав, що уряд вже усвідомив загрозу масового вивозу брухту і підготував проект рішення про заборону експорту до кінця 2022 року, та закликав ухвалити це рішення негайно.

«Ми вимагаємо від Кабінету міністрів нарешті вже негайно ухвалити проект цієї постанови щоби якимось чином підтримати вітчизняних виробників. А це і нові робочі місця і збереження тих, які є, і надходження в бюджет. Бо майже половину всього і ВВП, і дохідної частини бюджету – це все-таки велика промисловість», - зазначив Цимбалюк.

Як відомо, Мінекономіки опублікувало проект постанови про обмеження експорту металобрухту по грудень 2023 року. У постанові вказано, що дія цього положення не поширюється на експорт брухту та відходів чорних металів до країн, з якими Україна має відповідні взаємні міжнародні зобов’язання. Дія цієї постанови не буде застосовуватися щодо експорту у країни ЄС, Великобританію та Північну Ірландію, СНД (крім РФ), Ізраїль, Канаду, Чорногорію, Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію. Проте прийняття проекту з невідомих причин відстрочили.

Популярні новини зараз
Ухилянтам приготувати гаманці: штрафи за неоновлення даних можуть збільшити – на скільки Українців мотивуватимуть мобілізуватися: обійдуться без бусиків та ТЦК До терміналів не підходьте: популярний український банк не приймає купюри по 500 гривень ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць"
Показати ще

Раніше металурги закликали президента Володимира Зеленського врятувати металургійну галузь і тимчасово обмежити експорт брухту, адже українські підприємства, які вже страждають від дефіциту сировини, можуть зупинитися, і десятки тисяч українців втратять роботу.

Водночас голова правління «Інтерпайп Втормет» Валентин Макаренко заявив, що дефіцит металобрухту вже змушує промпідприємства скорочувати виробництво, і закликав ввести заборону на експорт брухту.