Уряду необхідно негайно ввести заборону на експорт брухту, інакше Україна втратить частину металургії. Про це заявив директор GMK Center Станіслав Зінченко.

"Зараз за лом розгорнулася торгова війна в світі. Лом зараз є вже не просто звичайною сировиною для металургії, а й важливою стратегічною сировиною для кожної країни, у якої є металургія. Причина дуже проста. Сьогодні єдиний метод виробляти "зелену" сталь, сталь з меншими викидами СО2, щоб боротися зі змінами клімату , - це виробництво з використання брухту", - розповів Зінченко.

За його словами, якщо немає такої сировини, як брухт, металургам доведеться використовувати більше коксу, залізорудної сировини, і тим самим викидати більше СО2. У підсумку виробництво сталі стане більш дорогим і конкурентоспроможність українських виробників на світових ринках знизиться, до того ж збільшиться рівень забруднення навколишнього середовища в країні. Тому всі країни ведуть боротьбу саме на брухт, в результаті чого ціна за цю сировину на світових ринках різко зросла, і його стали вивозити з України у величезних обсягах.

"Україна може втратити свій брухт через просто бажання торгувати ним як товаром. Це дуже велика проблема. За нашими попередніми оцінками в цьому році брухту експортують 700-800 тисяч тонн, а в наступному, якщо ціна залишається такою ж і тенденція, тренд залишиться той же, ломовики спробують експортувати його на 1,5 мільйона тонн», - прогнозує Зінченко.

За словами експерта, з урахуванням такої тенденції, в Україні просто не залишиться металобрухту для роботи вітчизняних меткомбінатів і їх доведеться зупиняти. Якщо уряд найближчим часом не прийме рішення про заборону експорту брухту, вітчизняна металургійна галузь буде деградувати.

Популярні новини зараз
Якими будуть наслідки ядерного удару, експерт знайшов порятунок для українців: "Буде некритичним і несмертельним" Перець, виноград, гриби: ціни на овочі на найбільшому гуртовому ринку Смачна домашня настоянка з калини на спирті: найшвидший рецепт корисного напою Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

«З урахуванням того, що в Україні брухту немає, тобто, нізвідки йому утворюватися постійно, значить, зупиниться кілька металургійних заводів, тому що нашим металургам нізвідки буде брати брухт. Лом у нас в більшості своїй побутової. Якщо його почнуть просто вивозити в гонитві за різницею в ціні, то тоді в короткий час ломовщики зароблять трохи більше, але в результаті у нас може лягти галузь, яка забезпечує 15% ВВП і 40% експорту – Металургія», - пояснив Зінченко.

Як відомо, раніше об'єднання металургів і Федерація роботодавців України звернулися до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля і президента Володимира Зеленського з проханням ввести до 2024 року заборону на експорт металобрухту - у зв'язку з тим, що вітчизняні підприємства відчувають дефіцит сировини і змушені скорочувати виробництво.

Пізніше Міністерство економіки підготувало проект постанови про заборону експорту металобрухту. Однак його прийняття з невідомих причин затягнулося, а тим часом про намір заборонити експорт брухту вже заявили в Європейському Союзі.