Українські порти найближчим часом приймуть п'ять суден з імпортним вугіллям із США загальним обсягом приблизно 280 тис. тонн, повідомив агентству "Інтерфакс- Україна" джерело в уряді.

"П'ять кораблів пливе: чотири - для ДТЕК і один - для державної "Центренерго", - сказав він.

Держкомпанія "Центренерго", яка останні кілька місяців працює мінімальним складом обладнання через брак вугілля, отримала кошти на його закупівлю завдяки великому контракту з продажу електроенергії НАК "Нафтогаз України".

Як повідомлялося, влітку 2021 року українські ТЕС зіткнулися з дефіцитом вугілля через неможливість його закупівлі через аномально низькі ціни на електроенергію.

Ситуація з цінами на електроенергію стабілізувалася в серпні 2021 року. Приватні компанії почали активно контрактувати вугілля з імпорту, в свою чергу державні ТЕС як і раніше відчувати гострий дефіцит вугілля.

Популярні новини зараз
День Антоніни 30 січня: залучіть гроші у свій будинок, але не надумайте грати в сніжки і готувати сочевицю, заборони свята "Не питали мене...": абоненти "Київстар" скаржаться, що втрачають по 25 гривень щомісяця Українські пенсіонери втратять до 50% виплат: у ПФУ дають лише 10 днів 5 жіночих імен, від яких у чоловіків "зносить дах": кому з красунь пощастило
Показати ще

У середині жовтня радник прем'єра Юрій Бойко заявив, що» ДТЕК Енерго", виходячи з показників накопичення вугілля і укладених імпортних контрактів, буде здатна працювати в ОЗП в штатному режимі, хоча і матиме незначні залишки палива.

13 жовтня ДТЕК екстрено відвантажив державній "Центренерго «і приватній» Донбасенерго" близько 50 тис.т для недопущення їх зупинки.