Про це вона розповіла у новому випуску програми «in.KYIV» з блогером Катериною Павловою.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
«Я думаю, коли з’являться доступні інформаційні програми у садочках, школах, можливо білборди, то більше людей проявлять бажання дізнатися, що таке роздільний збір і почнуть його практикувати. Є два болючих питання, які заважають розвивати сортування сміття. Перше – це економічне, а друге – культурне. Щоб люди почали свідомо сортувати сміття, потрібно виховувати певну культуру. Сортування відходів ніколи не буває безкоштовним – це процес, який вимагає фінансування своїх операцій етапів», - розповіла вона.
Аратовська сказала, що треба закупити контейнери для сортування, обслуговувати спецтранспортом і закуповувати його, сплачувати зарплати людям, а потім вести вміст баків на сортувальні лінії, які треба купити і поставити в певному приміщенні. Потім купувати багато обладнання, щоб пересортувати ці вторинні ресурси, повідомила вона, складувати їх і потім вже вести на завод переробний там, де цю сировину потенційно можуть купити.
«Цей весь алгоритм налагодження процесу сортування сміття є витратним і в Україні, на жаль, немає бажання витрачати на це бюджетні кошти. А інструменти як створити певні надходження фінансові, щоб забезпечити сортування, ще не створено. В розвинутих країнах обрали потужні інструменти для того, щоб фінансувати модель поводження з відходами як роздільний збір. Вони зробили не вигідним захоронення відходів, щоб було вигідніше людям сортувати. Тому що послуги поводження з відходами в Америці або Європі дуже дорогі для людей і для того, щоб заощадити, вони сортують сміття», - резюмувала вона.
Як повідомляв Знай.ua, Аратовська заявила, що Європа готова віддати Україні надлишки сміття.
Також Знай.ua писав про те, що екологи закликали президента провести рік екологічної трансформації.