Про що встигли домовитися світові лідери за цей час, написав на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

За його словами, 40 країн світу в рамках саміту Сор-26 у Глазго пообіцяли відмовитися від вугілля. Серед них - Україна, Канада, Польща, В'єтнам та Чилі. Сторони зобов'язалися припинити інвестувати у вугільну галузь. Дедлайн відмови від вугілля - 2030 рік для багатих економік, та 2040 - для бідніших країн.

Як зазначив Яловий, 114 світових лідерів взяли на себе зобов'язання зупинити процес зникнення лісів та деградації земель до 2030 року. Ініціатива охоплює 85% світових лісів, площа яких становить понад 33 мільйони квадратних кілометрів і які поглинають близько третини всіх глобальних викидів CO2.

"100 країн світу, серед яких і Україна, зобов'язалися скоротити викиди метану в атмосферу на 30% до 2030 року. Джерелами викидів метану, зокрема, є вугільні шахти, негерметична нафтогазова інфраструктура (трубопроводи, свердловини), сміттєзвалища, сільське господарство", - розповів Костянтин Яловий

За словами Ялового, Фінансовий альянс Глазго за нульові викиди, до якого входять 450 приватних компаній з 45 країн зобов’язались забезпечити понад 100 трильйонів доларів інвестицій в нові технології та проекти, потрібні для декарбонізації світової економіки до 2050 року.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень з 3 по 9 жовтня: на усі знаки Зодіаку чекає важкий тиждень, але Овни та Водолії будуть на межі Окупанти не можуть порозумітися з новоприбулим "м'ясом": суперечки з командирами і бійки між собою Українці отримали неправильні платіжки за газ, у відомстві назвали причину Чи буде Україна переходити на зимовий час у жовтні: громадянам пояснили, чи зміниться щось у 2022 році
Показати ще

"Саміт Сор-26 триватиме до 12 листопада. Під час конференції країни світу мають домовитися про спільні дії для утримання глобального потепління в межах 1,5 градуса до кінця століття", - нагадав Яловий.