День поминання померлих у суботу напередодні дня пам'яті великомученика Димитрія Солунського було встановлено після Куликівської битви, що відбулася у свято Різдва Пресвятої Богородиці у 1380 році, повідомляє Центр інформації УПЦ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСпочатку, за вказівкою святого князя Димитрія Донського, у цей день поминали всіх воїнів, що полягли на Куликовому полі. Це ще один зміст назви суботи «Димитрієвської».
Згодом Димитрієвська субота стала днем, коли поминають усіх покійних християн. Димитрієвська субота - остання батьківська субота у цьому році.
Для того, щоб пом’янути своїх покійних родичів, бажано прийти до храму на богослужіння увечері в п'ятницю, напередодні батьківської суботи. Найважливіша частина поминання відбувається вранці у саму поминальну суботу за Божественною літургією, після якої служать спільну панахиду.
Батьківські суботи (їх у церковному календарі кілька) - це дні особливого поминання померлих. Крім того, за традицією, віруючі відвідують могили на цвинтарях.
Назва «батьківська» швидше за все походить від традиції називати покійних «батьками», тобто такими, що відійшли до батьків. Ще одна версія - «батьківськими» суботи стали називатися, тому що християни молитовно поминали насамперед своїх покійних батьків.