День поминання померлих у суботу напередодні дня пам'яті великомученика Димитрія Солунського було встановлено після Куликівської битви, що відбулася у свято Різдва Пресвятої Богородиці у 1380 році, повідомляє Центр інформації УПЦ.

Спочатку, за вказівкою святого князя Димитрія Донського, у цей день поминали всіх воїнів, що полягли на Куликовому полі. Це ще один зміст назви суботи «Димитрієвської».

Згодом Димитрієвська субота стала днем, коли поминають усіх покійних християн. Димитрієвська субота - остання батьківська субота у цьому році.

Для того, щоб пом’янути своїх покійних родичів, бажано прийти до храму на богослужіння увечері в п'ятницю, напередодні батьківської суботи. Найважливіша частина поминання відбувається вранці у саму поминальну суботу за Божественною літургією, після якої служать спільну панахиду.

Батьківські суботи (їх у церковному календарі кілька) - це дні особливого поминання померлих. Крім того, за традицією, віруючі відвідують могили на цвинтарях.

Популярні новини зараз
І Приват, і Ощад, і будь-який інший банк: українці ризикують залишитись без грошей, як врятуватися У "Дизель-шоу" показали, як вразили українські дідусі: ледь човгає, а біжить за зброєю Найскладніший опалювальний сезон: українцям підказали дешевий варіант обігріву будинку У "Нафтогазі" дали пораду українцям, як вигідніше споживати газ та платити менше
Показати ще

Назва «батьківська» швидше за все походить від традиції називати покійних «батьками», тобто такими, що відійшли до батьків. Ще одна версія - «батьківськими» суботи стали називатися, тому що християни молитовно поминали насамперед своїх покійних батьків.