Про це заявив екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян, коментуючи ініціативу Міністерства інфраструктури реалізувати проект зі списання робочих вантажних вагонів, який коштуватиме більше 100 мільярдів гривень.

За його словами, ситуація на залізниці нині дуже складна, адже хронічні проблеми через їх ігнорування, загострились, у тому числі операційна ефективність.

«Фактично кожного тижня ми маємо сотні кинутих поїздів. І відправники дійсно чекають - хто тижнями, хто місяцями, - з єдиної банальної причини – не вистачає тяги», - зазначив Омелян у ефірі телеканалу «Україна 24».

На його думку, за таких умов в УЗ мали б ухвалювати рішення не про списання вагонів, які ще можуть експлуатуватись, та витрачати кошти на закупівлю нових, а інвестувати у найбільш нагальне – оновлення парку локомотивів та залізничної інфраструктури.

«Всі красиві слова про глобальні реформи, нові потяги, нові реформи розбиваються об реальність. Грошей немає. І коли я чую, що замість локомотивів і ремонту інфраструктури ми будемо фактично закуповувати вагони, які фактично перетворяться на склади на колесах, - наголосив Омелян.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам закрутять гайки: виплати можусть скасувати – хто в зоні ризику Збільшення пенсій для кожного українця: як підвищити свої виплати, заява ПФУ Польща депортує тисячі українців: біженцям встановили нові вимоги для проживання Ощадбанк залишає пенсіонерів без грошей: чому українці не можуть отримати виплати
Показати ще

Екс-міністр вважає, що УЗ необхідно негайно реформувати і зламати корупційні схеми, щоб врятувати компанію.

«Корупція з’їдає все, не буде жодного розвитку, буде фактично застій і буде банкрутство компанії. В УЗ через корупцію втрачаються близько 1 млрд. доларів на рік. Я думаю, що навіть компанія Тесла не витримала би таких корупційних втрат», - підсумував Омелян.

Раніше гендиректор Федерації роботодавців транспорту України Володимир Гусак заявив, що ініціатива Мінінфраструктури про списання залізничних вагонів за віком – це диверсія проти вітчизняної економіки та промисловості, оскільки одночасно виведуть з експлуатації понад 50 тисяч вагонів. За підрахунками експертів, через колапс на ринку перевезень втрати економіки сягнуть 2 млрд доларів щорічно.

Водночас економіст Борис Кушнірук заявив, що примусове оновлення залізничних вагонів, яке ініціює Мінінфраструктури, збагатить олігарха Ігоря Коломойського та призведе до серйозних проблем для Укрзалізниці.