В Україні стрімко розвивається енергетична криза: ця зима може стати найскладнішою за всі роки незалежності

Вже всім очевидно, що енергетичний блок Кабміну не справляється з викликами, перед якими опинилася країна. Незважаючи на запевнення влади, що до опалювального сезону все готово, багато бюджетних установ не змогли включити опалення вчасно, місцева влада не в змозі виконати покладені на них меморандумом з урядом компенсацію цін на газ. Крім того, ряд облгазів підняли тарифи вдвічі на тлі зростання вартості палива на біржі, а доставка в різних регіонах подорожчала від 50 до 400%. Така ситуація категорично суперечить всім обіцянкам, декларованим Зеленським і його командою, повідомляє Вісті.

На сьогоднішній день, "Нафтогаз" має ресурс в обсязі 12,5 млрд м3 газу, в той час як його соціальні зобов'язання налічують 16,2 млрд.м3. Тобто дефіцит становить 3,8 млрд.м3, що за поточними цінами становить майже 4 млрд$. Підтвердженням тому служить факт, що за постачання громадян опаленням організація «Укртеплокомуненерго», поскаржилася на брак виділених лімітів, щоб нормально пройти опалювальний сезон. Держмонополіст вимагає купувати блакитне паливо понад ліміти за ринковою ціною, яка просто розорить тепловиків (25 грн за кубічний метр проти обіцяних раніше 7 грн). Холодні батареї вже є суворою реальністю для громадян поточної зими:» холодомор " і тарифний геноцид вже стають причиною локальних протестів з боку громадян. Що вже говорити про промисловість, яка просто загрожує загнутися.

Але уряд замість вирішення проблеми грає в політичні ігри. Влада хоче зберегти звичну схему поставок так званого віртуального реверсу, коли російський газ купувався у різних європейських компаній, обходячись десь на 30% дорожче звичайного. Всі контракти, які укладалися в такому режимі були обумовлені наявністю ресурсу. Зараз у зв'язку з несприятливою кон'юнктурою надмірної його кількості не спостерігається-європейці самі включили режим жорсткого дефіциту і економії. Власний український видобуток щорічно скорочується. Крім того, істотно не вистачає і вугілля - перед початком опалювального сезону його накопичено в три рази менше необхідного, внаслідок чого зупинено більше половини енергоблоків на теплових електростанціях.

Стратегія тотального заперечення проблем, яку обрала влада, контрпродуктивна. Інфраструктури, яка могла б прийняти скраплений газ із США в Україні відсутня, так само як і немає інших альтернатив. Адже не красти ж паливо, призначене для європейців! Очевидно, що ця ситуація підштовхує нас на прямий контракт з "Газпромом", без якого загострюються локальні проблеми можуть перетворитися на суцільну ланцюгову реакцію. У 2019 р.адже зуміли домовитися з приводу продовження транзиту. Тепер, відкинувши всю політичну кон'юнктуру, потрібно наступити собі на горло, пішовши на домовленості з прямим постачальником. В іншому випадку громадян приречуть на тотальне замерзання взимку.

Популярні новини зараз

Донька Арсена Мірзояна і Тоні Матвієнко вперше вийшла на велику сцену - скоро заспіває, як бабуся Ніна

З червоної зони готові вийти шість областей: коли і де чекати послаблення карантину

Слава Дьомін показав справжніх переможців "Танців з зірками": точно не Артур Логай, і навіть не фіналісти

Людмила Балан в короткій спідниці переплюнула Тіну Кароль, знайшла синові іншу: "У доньки годиться"

Показати ще