Про це заявила народний депутат Людмила Буймістер.

«Скандал з оборудками уряду стосовно невиплат коштів виробникам «зеленої» енергії набирає обертів і виходить на новий рівень. МВФ напряму закликав український уряд - міжнародних кредиторів та інвестбанків і закріпив цю вимогу як умову виділення другого траншу. МВФ вже не довіряє обіцянкам уряду і це є дуже тривожним сигналом», - написала вона на своїй сторінці в Facebook у четвер.

За словами нардепа, міжнародною спільнотою не залишилось непоміченим, що уряд «відверто зневажає верховенство права і порушує українське і міжнародне законодавство».

«Відтак там не бачать іншого шляху, окрім вимагати безумовного і 100% погашення боргів перед «зеленими» до кінця року», - пояснила Буймістер.

Народний депутат зауважила, що наслідками такої політики української влади глобально є підрив іміджу та інвестиційної привабливості країни.

Популярні новини зараз

Донька Арсена Мірзояна і Тоні Матвієнко вперше вийшла на велику сцену - скоро заспіває, як бабуся Ніна

"Кадетство" - серіал, який всі дивилися після школи: як виглядають актори через 15 років

Слава Дьомін показав справжніх переможців "Танців з зірками": точно не Артур Логай, і навіть не фіналісти

Зірку серіалу "Моя прекрасна няня" поховали: донька ридала над труною, а Сергій Жигунов навіть не приїхав

Показати ще

«Якщо говорити про економічні наслідки - це обвал котирувань держоблігацій України, зростання ймовірності дефолту України і позбавлення можливості українських державних компаній залучати фінансування за кордоном», - відзначила Буймістер.

Серед ризиків, які несуть у собі махінації з європейськими «зеленими» єврооблігаціями у енергетичній сфері, депутат відзначила – зрив синхронізації української енергосистеми з європейською і повернення в «обійми» східних сусідів.

«Сподіваюсь уряд не піде проти вимог МВФ, засвоївши гіркий урок після обману іноземних кредиторів і українських виробників у ситуації зі схемами присвоєння коштів від «зелених» єврооблігацій», - висловила сподівання Буймістер.

Нагадаємо, 13 листопада уряд заблокував виплату боргів перед «зеленими» інвесторами із коштів цільових «зелених» єврооблігацій під державні гарантії.

15 листопада виплати отримали всі компанії, окрім однієї компанії – ДТЕК ВДЕ.

ДТЕК повідомив західних кредиторів про дискримінаційні дії українського уряду і зажадав провести розслідування махінацій при розподілі коштів єврооблігацій.