Про це заявив народний депутат України, співзасновник партії «Наш край» Сергій Шахов.

За його словами, уряд має терміново розробити та презентувати громадськості конкретний план дій щодо вирішення назріваючої енергетичної кризи, адже запаси газу на 18 листопада 2021 року складають 16,9 млрд куб. м, що на 38% менше, ніж на аналогічну дату торік (27,2 млрд куб. м). Справа в тому, що влітку в газосховища спромоглися закачати тільки 3,6 млрд куб. м природного газу, 1,8 млрд з яких уже використали – половину від закачаного цього року.

«Не минуло і місяця з початку опалювального сезону, а з газових сховищ уже відібрано половину блакитного палива, яке цьогоріч туди закачали. Це при тому, що морозів ще не було, а тепло дали ще навіть не в усі домівки. Тобто можна сміливо прогнозувати, що впродовж наступних 2-3 тижнів буде використано весь обсяг газу, закачаний у цьому році. А попереду ще 5 місяців», – сказав нардеп.

Він додав, що у газосховищ є обмеження по відбору: чим менше в сховищах запасів, тим менший обʼєм газу можна підняти на добу. Тобто, чим ближче до весни, тим складніше буде забезпечити українців теплом. Нині, на добу можна підняти з газосховищ 160-170 млн куб. м, а фактичне споживання наразі становить 70-90 млн куб. м. Але це споживання суттєво збільшиться з початком морозів. При -20 в січні-лютому можна буде підняти менше 100 млн куб. м, а потреба зросте до 150 млн куб. м і більше.

Не краща ситуація із вугіллям. З початку листопада загальні запаси вугілля на складах ТЕС скоротились до 353 тис. тонн (станом на ранок 19 листопада), що на 190 тис. тонн (-35%) менше, ніж на 1 листопада.

Популярні новини зараз
Виплати зростуть, але не лише завдяки індексації: як зміняться пенсії у 2025 році Деяким категоріям українців зменшать пенсії: хто в зоні ризику Українців кидають напризволяще: комуналка збільшиться, а зарплати поменшають Українцям із газовими плитами треба заплатити за один прилад: що радять у "Нафтогазі"
Показати ще

«Якщо запаси вугілля й надалі будуть скорочуватись такими темпами, то вугілля на працюючих ТЕС вистачить лише на 2-3 тижні. Уже зараз 23 блоки ТЕС і ТЕЦ не працюють через відсутність палива. А вугілля, яке з усім пафосом везуть в Україну і яке, як каже влада, забезпечить українців на всю зиму, насправді вистачить тільки на 9 днів», – уточнив Сергій Шахов.