Як повідомляє Центр інформації УПЦ голова Юридичного відділу Української Православної Церкви протоієрей Олександр Бахов надав роз’яснення щодо прийнятої законодавчої ініціативи.

«Закон, який прийняли сьогодні, не позбавлений певних недоліків, але добре, що в ньому, принаймні, відсутня риторика часів П. Порошенка», - наголосив протоієрей Олександр Бахов.

Глава Юрвідділу пояснив, що депутати не проголосували за поправку, яка передбачала дискримінацію віруючих Української Православної Церкви, які виконують військові обов'язки у Збройних силах України.

«У законопроекті була закладена дискримінаційна норма - це частина 3 статті 7, де передбачаються певні обмеження, зокрема, процитую: «Не може бути військовим капеланом особа, якій законом обмежено доступ у з’єднання, військові частини і підрозділи Збройних Сил України, Національної гвардії України, до інших утворених відповідно до законів України військових формувань та Державної прикордонної служби України». Ця правка не була прийнята сьогодні», - пояснив отець Олександр, додавши, що дана правка була заснована на т. зв. законі «Про примусове перейменування» №2662.

За словами голови Юрвідділу УПЦ, виключений сьогодні пункт якраз був розрахований на те, щоб зафіксувати обмеження, які є у законі №2662, та перенести їх до закону про капеланство.

Популярні новини зараз
Натискання ядерної кнопки путіним та реакція заходу: експерт розповів, чого можна чекати 25 вересня з очей ікони Пресвятої Богородиці Боянської потекла сльоза: сильна молитва Діві Марії про захист Хто отримає збільшені пенсії з 1 жовтня: названо конкретні суми та категорії осіб "Христос воскрес і ви воскреснете": патріарх Гундяєв закликав росіян йти помирати за "квиток до раю"
Показати ще

Священник пояснив, що відповідний комітет уже виключав цю правку як дискримінаційну та не відповідну Конституції, і нагадав, що у першому читанні 21 травня 2021 року цей законопроект було ухвалено без неї.

«За цей час - з весни до осені - до відповідного комітету надходили різні види правок. Серед них і вищезазначена. Її було представлено на друге читання й в результаті виключено», - сказав він.

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроект «Про службу військового капеланства».

Ухвалений законопроект №4626 передбачає створення Служби військового капеланства та визначає її структуру, підпорядкування та загальну чисельність.

Законом закріплено статус військових капеланів як військовослужбовців, визначено їх функціональні обов'язки та вимоги.

При цьому інформація, яку отримуватиме капелан від військових, є конфіденційною.

Також в Україні створять Міжконфесійні ради з питань військового капеланства як дорадчий орган Міноборони та МВС.