Про це стало відомо з листа юрфірми Seladore Legal на ЄБРР, де нагадується, що ЄБРР був основним інвестором в єврооблігації.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«ЄБРР був основним передплатником цієї облігації, і перед ним та іншими інвесторами були взяті зобов'язання, що забезпечують використання надходжень від облігації для погашення належних боргів (у секторі ВДЕ – ред.). Однак, незважаючи на це, тепер з'ясовується, що ГарПок, Укренерго та інші організації діяли спільно, щоб перешкодити здійсненню платежів нашому клієнту», - йдеться в листі.
Юристи, представляючи інтереси ДТЕК, звернулися до ЄБРР з проханням надати всю інформацію і документи, щоб забезпечити правовий захист свого клієнта від дій «Гарпока», Укренерго та інших осіб, які незаконно вступили в змову проти компанії, щоб позбавити її права на отримання оплати.
Крім того, повідомляється, що у своєму звіті Ради директорів від 25 листопада 2021 року ЄБРР ясно дав зрозуміти, що він уклав рамкову угоду з Укренерго, і що мета облігацій для Укренерго полягала в тому, щоб «дозволити компанії направити надходження [від облігацій] на погашення заборгованості по платежах, накопичені протягом 2020 і 2021 років для виробників відновлюваної енергії».
«І це повинно було бути зроблено на пропорційній основі. Таким чином, щоб всі відповідні виробники, включаючи нашого клієнта, отримували платежі», - підкреслюється в листі.
Юристи відзначають, що підписка ЄБРР як "якірного інвестора"на суму 75 млн дол., безсумнівно, сильно вплинула на те, що інші інвестували в облігації "Укренерго". При цьому платежі були зупинені виключно на адресу компанії ДТЕК.
"Рішення були прийняті спільно з іншими державними органами і були актом кричущої дискримінації, навмисно націленої на нашого клієнта в прихованих політичних цілях, не пов'язаних із заборгованістю перед нашим клієнтом", - йдеться в листі юристів.
Вони також вказують, що на колишнього директора Гарпока Костянтина Петриківця український уряд чинив тиск, щоб він не виробляв виплати саме компанії ДТЕК, і що згодом він був звільнений зі своєї посади.
Нагадаємо, 13 листопада уряд заблокував виплату боргів перед "зеленими" інвесторами з коштів цільових "зелених" єврооблігацій під державні гарантії.
15 Листопада виплати отримали всі компанії, крім однієї компанії – ДТЕК ВДЕ.
ДТЕК повідомив західних кредиторів про дискримінаційні дії українського уряду і зажадав провести розслідування махінацій при розподілі коштів єврооблігацій.