Про це стало відомо з листа юрфірми Seladore Legal на ЄБРР, де нагадується, що ЄБРР був основним інвестором в єврооблігації.

«ЄБРР був основним передплатником цієї облігації, і перед ним та іншими інвесторами були взяті зобов'язання, що забезпечують використання надходжень від облігації для погашення належних боргів (у секторі ВДЕ – ред.). Однак, незважаючи на це, тепер з'ясовується, що ГарПок, Укренерго та інші організації діяли спільно, щоб перешкодити здійсненню платежів нашому клієнту», - йдеться в листі.

Юристи, представляючи інтереси ДТЕК, звернулися до ЄБРР з проханням надати всю інформацію і документи, щоб забезпечити правовий захист свого клієнта від дій «Гарпока», Укренерго та інших осіб, які незаконно вступили в змову проти компанії, щоб позбавити її права на отримання оплати.

Крім того, повідомляється, що у своєму звіті Ради директорів від 25 листопада 2021 року ЄБРР ясно дав зрозуміти, що він уклав рамкову угоду з Укренерго, і що мета облігацій для Укренерго полягала в тому, щоб «дозволити компанії направити надходження [від облігацій] на погашення заборгованості по платежах, накопичені протягом 2020 і 2021 років для виробників відновлюваної енергії».

«І це повинно було бути зроблено на пропорційній основі. Таким чином, щоб всі відповідні виробники, включаючи нашого клієнта, отримували платежі», - підкреслюється в листі.

Популярні новини зараз

33-річний шеф-кухар забив татуюваннями майже все тіло за 2 мільйони гривень: "Найболючіше в попі"

Прихильники НКВС розстріляли 15-17 літніх хлопців у різдвяному вертепі: дітей поховали, а вбивць "сховали"

Знову закохана? Злата Огнєвіч під боком у колишнього Ані Лорак Мурата розцвіла з букетом троянд

Колишня "Холостячка" Ксенія Мішина зізналася, до кого її ревнував Олександр Еллерт і чи зраджував їй: "Саша позбавив мене невинності"

Показати ще

Юристи відзначають, що підписка ЄБРР як "якірного інвестора"на суму 75 млн дол., безсумнівно, сильно вплинула на те, що інші інвестували в облігації "Укренерго". При цьому платежі були зупинені виключно на адресу компанії ДТЕК.

"Рішення були прийняті спільно з іншими державними органами і були актом кричущої дискримінації, навмисно націленої на нашого клієнта в прихованих політичних цілях, не пов'язаних із заборгованістю перед нашим клієнтом", - йдеться в листі юристів.

Вони також вказують, що на колишнього директора Гарпока Костянтина Петриківця український уряд чинив тиск, щоб він не виробляв виплати саме компанії ДТЕК, і що згодом він був звільнений зі своєї посади.

Нагадаємо, 13 листопада уряд заблокував виплату боргів перед "зеленими" інвесторами з коштів цільових "зелених" єврооблігацій під державні гарантії.

15 Листопада виплати отримали всі компанії, крім однієї компанії – ДТЕК ВДЕ.

ДТЕК повідомив західних кредиторів про дискримінаційні дії українського уряду і зажадав провести розслідування махінацій при розподілі коштів єврооблігацій.