Всеукраїнському порталу національного усиновлення «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» виповнюється 12 років. Портал розпочав свою роботу 9 грудня 2009 року в рамках однойменної програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!». Він став унікальним ноу-хау Фонду Ріната Ахметова, справжнім проривом тоді ще недіджиталізованого суспільства. На сьогодні завдяки програмі більш ніж 10 000 дітей-сиріт здобули щастя жити в сім'ї.

– За час існування програма стала лідером національного усиновлення, змінила ставлення суспільства до проблеми сирітства та зробила табуйовану тему всиновлення трендом. А головне – допомогла знайти нові сім'ї тисячам дітей! Прорив забезпечив портал «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!», де почали розміщувати анкети хлопчиків і дівчаток, які гостро потребували батьків, – розповіла Оксана Іщук, керівниця проєктів Фонду.

Програма «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» не має аналогів в Україні. З 2008 року Фонд сприяв створенню 41 дитячого будинку сімейного типу, які взяли на виховання понад 400 дітей по всій країні. На сьогодні в Україні функціонує 1236 дитячих будинків сімейного типу. Понад 10 років програма проводить тренінги для усиновлювачів, підтримує вихованців інтернатів, допомагає ДБСТ та популяризує у суспільстві сімейні форми виховання.

ДБСТ Наталії Ніколайчук із Одеської області з'явився не так давно, у серпні 2019 року. Але маму Наталю вже знає вся область – як добру жінку з великим серцем, яка бере діток у свій дім і ростить їх разом із рідними дітьми.

– До мами Наташі я потрапила з братом Марком та сестрами Женею і Кариною. Ми маємо велику дитячу кімнату. Є кімнати-класи, де ми навчаємося, адже у нашої мами вісім учнів! У кожного з нас своя поличка, свій робочий стіл, де ми робимо уроки. Зараз планую стати лікарем, вступити до медичного коледжу. Це нове життя. Раніше було інше, – ділиться одна з прийомних дочок Наталії – Аня Пічугіна.

Популярні новини зараз
У віці 68 років помер радянський співак Борис Моісеєв Український король пародії Юрій Великий з "Кварталу 95" показав "теплу" зустріч путіна з кумом: "Медвечучело" Соняшникова олія виросте в ціні: аграрії назвали низку причин Гороскоп на тиждень 26 вересня-2 жовтня 2022 року: Водоліям успіх у фінансах, а Тельці схоплять "золоту рибку"
Показати ще

Для підтримки усиновителів, опікунів, прийомних батьків та батьків-вихователів у рамках програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» Фонд проводить актуальні та затребувані тренінги й вебінари із залученням психологів, лікарів, експертів із захисту прав дітей.

Фонд Ріната Ахметова – найбільша приватна благодійна ініціатива в Україні. Домогтися цього вдалося за рахунок реалізації масштабних і системних проєктів у найважливіших галузях. Спираючись на свої досягнення та світовий досвід благодійності, Фонд змінює на краще медицину країни, впроваджує передові світові практики у соціальній сфері, задає тренди в освіті та культурі, активно допомагає державі у подоланні сирітства.

За 15 років роботи Фонд допоміг вижити 8 млн. людей. Завдяки програмі «Рінат Ахметов – Дітям» отримали підтримку 5.2 млн дітей.