Газета Верховної Ради «Голос України» опублікувала закон №1931-IX «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», який закріплює порядок розподілу коштів на 2021 рік, а також вносить зміни до Прикінцевих положень закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку».

Таким чином, згідно Указом Президента від 10.06.1997 №503/97 нове мито на експорт металобрухту у розмірі €180 за тонну офіційно набрало чинності.

Нагадаємо, підвищення експортного мита на брухт підтримали на засіданні парламенту 2 грудня 242 народні депутати. При цьому раніше Міністерство економіки розробило та подало на розгляд Кабінету Міністрів законопроєкт про підвищення експортного мита до €200/т. Проте 10 листопада Кабмін повернув цей документ Мінекономіки.

Металурги від середини року виступали за заборону експорту металобрухту до кінця 2023 року задля збереження стабільної роботи вітчизняних підприємств. У свою чергу, асоціації учасників ринку брухтозаготівлі були проти цієї ініціативи. Зокрема, «УАВтормет» наполягала на проведенні об’єктивної експертизи впливу цієї заборони на ринок брухтозаготівлі.

Упродовж останніх кількох років в Україні діяло мито на експорт металобрухту €58/т. У травні 2021 року президент Володимир Зеленський підписав закон №1419-IX про продовження дії мита ще на п’ять років – до 15 вересня 2026 року.

Популярні новини зараз
Бундестаг на чолі з Шольцом заблокував поставку Україні 100 БМП Marder - німецькі ЗМІ Вдова Дудаєва записала звернення до всього українського народу: Кавказ чекає, коли росія зникне Хливнюк з "Бумбокс" після успіху "Червоної калини" у формі станцював запальний танець: "Флешмоб, вчимо рухи" Українці знайшли несподівану схожість між Іриною Федишин і Аліною Паш: "Кар'єра, якої не було"
Показати ще

Нагадаємо, що обсяги брухтозаготівлі в Україні у січні-листопаді зросли на 36,6% порівняно з аналогічним періодом 2020 року – до 3,78 млн т. Експорт металобрухту за 11 місяців становив 547,5 тис. т, тоді як за аналогічний період минулого року було експортовано лише 33 тис. т.