Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на портал «Комсомольська правда в Україні», про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Народні цілителі бувають різні. Є люди, які просто займаються виготовленням трав'яних зборів за старими рецептами та використовують їх у лікуванні. Якщо у діяльності таких цілителів не використовуються якісь заклинання, таємні молитви чи магічні ритуали, то Церква не має нічого проти їхньої діяльності», - сказав митрополит Антоній.

Владика пояснив, що найчастіше ті, хто називають себе народними цілителями, використовують різні окультні практики, тобто, знову ж таки, намагаються звертатися до потойбічних сил, просячи у них допомоги.

«Такий рід цілительства Церквою однозначно відкидається. Звертаючись до такого цілителя, людина наражає себе на серйозну небезпеку. Адже він може підпасти під безпосередній вплив злих духів. А це може зашкодити не тільки його тілесному здоров'ю, а й його душі, що є набагато страшнішим», - зазначив він.

«Дуже часто такі цілителі оточують себе іконами, хрестами та іншими атрибутами церковного побуту. Вони читають над хворими православні молитви та стверджують, що лікують «божественною силою». Але це зовсім не означає, що вони роблять богоугодну справу. Як то кажуть, «не все те золото, що блищить». Тут необхідно вміти розрізнити підміну. Людина стверджує, що вона лікує іншу людину молитвою. Але таке твердження не може не насторожити християнина», - пояснив керуючий справами УПЦ.

Популярні новини зараз
Військовозобов'язані у 90% випадків можуть скасувати штраф від ТЦК: як це зробити Бронювання не врятує: кому треба бігти до ТЦК за повісткою – навіть з відстрочкою Одних виселять, іншим нададуть квартири: житлові правила повністю змінять Тарифи на мобільний зв'язок: у "Київстарі" зробили важливу заяву
Показати ще

Архієрей підкреслив, що людину може зцілити лише Бог.

«А молитва - це не засіб для тілесного одужання, це не пігулка та не мікстура. Молитва - це звернення до Бога із проханням про допомогу. У молитві людина відсікає свою волю і віддає себе Богові. І лише Бог знає, що корисно людині. Буває, що тілесна хвороба є корисною для людини. Багато людей саме завдяки хворобі змінили своє життя, відмовилися від гріховних звичок і звернулися до Бога», - сказав владика.

«Але з народними цілителями все зовсім інакше. Вони запевняють людину, що зцілять її молитвою. При цьому вони зовсім не вимагають, щоб людина змінила своє життя або відмовилася від гріха. Прийшовши до цілителя, людина шукає тілесного здоров'я, щоб повернутися до колишнього життя. Але в Євангелії всі випадки, коли Господь подавав тілесне зцілення, були пов'язані з вимогою радикальної зміни життя. І саме в цьому пролягає межа між справжнім зціленням та окультним цілительством», - підсумував митрополит Антоній.