Генеральний прокурор Ірина Венедиктова програла у Верховному суді "Українській правді" та Центру протидії корупції (ЦПК) у справі за позовом про захист честі та гідності. Про це свідчачи Державний реєстр судових рішень, пише Детектор медіа.

У березні 2020 року Венедиктова подала позов Про захист честі та гідності проти УП та ЦПК за стаття "Спрут Авакова: як" тимчасовий міністр"нарощує свій вплив у силовому блоці".

У статті уп зазначила, з посиланням на джерела в правоохоронних органах, чоловік Венедиктової – співробітник кіберполіції Денис Колесник – впливав на роботу правоохоронних органів поза обсягом своїх повноважень, коли Венедиктова обіймала посаду директора Державного бюро розслідувань.

Зокрема, Венедиктова призначила своїм радником Руслана Бірюкова, який був членом конкурсної комісії з обрання голови ДБР і працював у Нацполіції. Також генпрокурор брала свого чоловіка на важливі наради.

Венедиктова в позові вимагала спростувати цю інформацію і стягнути 150 тисяч компенсації з УП і ЦПК. Печерський районний суд міста Києва та Київський апеляційний суд задовольнили прохання генпрокурора.

Популярні новини зараз
Одразу 4 хвилі мобілізації: хто отримає повістку вже в найближчі дні Пенсіонерам, які виживають на кілька тисяч, дали надію: виплати можуть зрости майже вдвічі ПриватБанк встановлює обмеження на картки: неможливо навіть сплатити за комуналку Одних виселять, іншим нададуть квартири: житлові правила повністю змінять
Показати ще

Однак на рівні касації Верховний суд став на бік УП і ЦПК, скасувавши постанови судів попередніх інстанцій. Судді взяли до уваги подібні позови, які розглядалися Європейським судом з прав людини.

Адвокат "Української правди" Олександр Литвин зазначив, що Верховний суд повністю погодився з аргументами захисту.

"Ми відзначали, що інформація має суспільний інтерес і є оціночними судженнями. Ми не стверджували про вчинення Венедиктової будь-якого злочину, як про це писала її адвокат. Крім того, керівник прокуратури не мала права вимагати відшкодування моральної шкоди", – цитувати Литвина уп.

Нагадаємо, у березні 2021 року генпрокурор Венедиктова подала до суду на журналістку Яніну Соколову. Позов був поданий через інтерв'ю позаштатного агента НАБУ Євгена Шевченка для програми Соколової "Соромно".