Динаміка зростання цін

Тим, хто збирається купувати квартиру в новобудовах Києва, варто розраховувати на суму від 1290 $ за 1 кв.м. збільшення вартості житла за останній місяць склало 3,2%, а з початку року воно подорожчало на 30% в доларах США. Такого стрімкого зростання не спостерігалося протягом останніх 7 років. Це не знижує ажіотаж і попит на квартири - число угод постійно зростає. Одні покупці вважають за краще вкладати кошти в покупку житла, вважаючи це вигідним. Інша частина прагне якнайшвидше вирішити квартирне питання, поки ціни не злетіли остаточно.

На початку 2015 року на ринку нерухомості сталася криза, яка призвела до різкого стрибка цін. До середини липня 2020 року вартість житла була стабільною, і становила 20-25 тис.грн. за 1м2. Жорсткий локдаун, пов'язаний з пандемій коронавірусу, на час знизив активність на ринку, але після його зняття ціни почали повільно зростати. У серпні 20-го року за 1 метр вже віддавали 26,5 тис.грн. У грудні 2021-го року ціна зросла до 35000. При цьому мінімальний чек теж виріс з 18 до 24,5 тис.гривень. Вартість у 2021 році зросла на 25% у національній валюті.

Попит на нерухомість

Після зняття обмежень попит на житло поступово почав зростати, в середньому на 3% щомісяця до грудня 2020 р.з настанням нового року динаміка трохи знизилася, і склала близько 2,1% на місяць. У порівнянні з попереднім роком, в 2021 році буде зареєстровано рекордну кількість проданих квартир - від 12 000 до 14 000 штук. Це на 30-35% більше ніж роком раніше.

Популярні новини зараз
ТЦК роздають школярам документи на підпис: чи можуть діти відмовитись З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам Пенсіонерам доплачуватимуть за вік: кому збільшать виплати автоматично Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
Показати ще

Причини зростання вартості житла

Однією з головних причин, що впливають на зміну вартості нерухомості, експерти називають збільшення доходу населення - в 2020 році ці показники склали 6%. Спостерігається і зростання готівки на руках в українців - на 28% вище в порівнянні з минулим роком. Є й інші фактори, від яких залежить чек на ринку нерухомості.

  1. Інфляція, показники якої впевнено зростають-5% у 2020 році. Зараз, в кінці поточного 2021 року показник становить 9,6%, а за підсумками року, швидше за все, буде більше 10%. У період пандемії забудовники навмисно намагалися стримувати ціни. Коли локдаун ослаблений, почалося повернення до поточних показників. Було важливо повернутися до докризових параметрів.
  2. Зменшення споруджуваних комплексів бюджетного класу-помітна тенденція. Преміум-житло та елітні апартаменти будувати вигідніше, ніж економ-багатоповерхівки. Можливість придбати такі квартири є тільки у великих бізнесменів і чиновників. Квадратні метри в нових будинках можуть дозволити не всі.
  3. Подорожчання будівельних матеріалів неминуче призводить до зростання вартості робіт. Від цього залежить підвищення підсумкового кошторису на житло. Збільшення цього року в середньому склало до 20%.
  4. Скорочення зданих об'єктів у Києві-тенденція, яка залежить від Дабі. Цей орган видавав Ліцензії та дозволи, виконуючи архітектурний контроль. Більше 40% побудованих будинків не вдалося здати в експлуатацію. У порівнянні з 2019 роком обсяги введення скоротилися на 75%. Вплинуло і те, що багато забудовників вирішили відкласти проекти у зв'язку з нестабільною обстановкою, перенісши терміни на невизначений час. У 2021 році ситуація помітно покращилася, обсяги зданих квартир в 3 кварталі зросли більш, ніж на 54% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, але це нижче, ніж в 3 кв.2019 року на 20%. Девелопери обережно здають об'єкти в експлуатацію, це помітно за статистикою. На продаж у Києві виставлено понад 120 тис. квартир.

Коли чекати поліпшення ситуації

Описана тенденція незрозуміла простим громадянам України. Країна знаходиться в самому низу рейтингу багатих країн. За даними ООН, велика частина населення знаходиться за межею бідності. Ділова активність в країні невисока, зростання цін на продукти, одяг і товари першої необхідності не зупиняється. Відповідно, підвищується і вартість на житло.

Забудовники переконані, що чекати спаду цін на покупку квартири не потрібно-підстав для цього немає. Вартість 1 квадратного метра пропорційний собівартості витрачених на будівництво матеріалів і роботи будівельників. У 2021 році відзначено традиційне зростання на 10-15%. На це впливають різні фактори на ринку енергоресурсів, сталі, інших матеріалів.

Тільки падіння попиту на нерухомість може вплинути на ситуацію, це можливо в разі непередбачених критичних ситуацій і форс-мажорних обставин. Також відкриття кордонів в Європі поряд зі збільшенням попиту на українську робочу силу, посприяє відтоку кількості бажаючих придбати квартиру в столиці, констатує Максим Ізмайлов, директор порталу нерухомості Nedviga-pro. Більшість забудовників побоюється повторного локдауну, а також світової фінансової кризи. У цьому випадку число успішних угод впаде на 30% і більше, що призведе до кризи всієї системи будівництва.