Керівник державного "Гарантованого покупця" Андрій Пилипенко за політичними вказівками може ухвалити протиправне рішення щодо використання коштів, які були отримані від випуску зелених єврооблігацій комапнією Укренерго на суму 825 млн долл.

Про це в ефірі каналу Україна 24 заявив Олександр Трохимець, голова комітету з енергетичного права Національної асоціації адвокатів України.

"Я думаю, що задачі, які ставлять новому керівництву зверху просто не вкладаються в юридичну площину того, що можна робити. «Гарантованому Покупцю» стоїть задача прийняти політичне рішення – тобто ці гроші не виплатити конкретному інвестору, але це політичне рішення не має жодного зв’язку з правом", - сказав Трохимець.

За його словами, саме через політичні вказівки і можливі наслідки за кримінальним кодексом попередні керівники йшли з посади або примусово звільняли тих, хто не хотів такі вказівки виконувати.

"Тому вже третій керівник змінюється, а ніяк не можуть вони виконати це політичне рішення, тому що бояться правових наслідків", - пояснив Трохимець.

Популярні новини зараз
Більше не доведеться виживати на мізерну пенсію: кому доплачуватимуть понад 2 тисячі гривень До Європи просто так вже не потрапити: українцям змінили правила в'їзду - кого не впустять Одних виселять, іншим нададуть квартири: житлові правила повністю змінять Польща депортує тисячі українців: біженцям встановили нові вимоги для проживання
Показати ще

На його думку, на відміну від попередніх, сьогоднішній керівник має безпосереднє відношення до права, і навіть є діючим адвокатом.

"Тому він як ніхто усвідомлює до чого можуть призвести його дії або навіть і бездіяльність. Тому що невиплата коштів – це трактується як бездіяльність і теж може мати. І я думаю, що і буде мати відповідні правові наслідки у вигляді як мінімум збитків державному підприємстві", - сказав Трохимець.

Він зазначив, що новий керівник також повинен усвідомлювати, що невиконання своїх зобов’язань перед інвестором – це є зловживання монопольним становищем Гарпоку, яке полягає у дискримінаційному відношенні до певного суб’єкту, тобто до конкретного виробника зеленої енергії.

"А порушення антимонопольного законодавства карається вже іншим штрафом – це 10% від обороту підприємства за пенвий період – за рік. Це вже мова йде про декілька мільярдів гривень, які можуть бути стягнуті до державного бюджету", - зазначив адвокат.

Нагадаємо, голова робочої групи ТСК, нардеп, екс-глава СБУ Валентин Наливайченко повідомив, що робоча група Тимчасової слідчої комісії Верховної ради з питань кризи в енергетиці встановила конфлікт інтересів і факти можливої корупції в діях в.о. керівника державного підприємства «Гарантований покупець» Андрія Пилипенка.

Наливайченко повідомив, що за результатами попередньої перевірки декларації цього топ-чиновника він готує звернення до НАБУ з вимогою викрити провадження за фактом зловживання службовим становищем в особистих інтересах керівника державного підприємства.

За інформацією ТСК, керівник держпідприємства задекларував діючі сонячні електростанції, станції, що знаходяться на етапі будівництва, а також трейдерів електроенергією.