Компанія "ДТЕК Енерго" вперше в Україні застосувала ряд цифрових технологій на шахті "Ювілейна" (Дніпропетровська область) з метою підвищення безпеки шахтарів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення компанії.

"Для цього під землею розгорнули інфраструктуру зв'язку на базі технології Wi-Fi, яка стала основою для впровадження цілого набору цифрових рішень, спрямованих на безпеку роботи шахтарів. Серед них: Автоматичний газовий захист нового рівня, система контролю і управління дегазацією, унікальна система моніторингу провітрювання шахти, смарт-лампи для шахтарів, які в режимі реального часу передають на диспетчерський пульт на поверхні точне їх точне місце розташування, система комунікацій шахтарів з поверхнею і всередині шахти", - повідомили в компанії.

На "Ювілейній" видобуток вугілля ведеться в складних гірничо-геологічних умовах: тут одна з найвищих в Західному Донбасі концентрацій газу метану в гірничих виробках. Тому саме на цьому підприємстві в 2019 році почалося Цифрове перетворення шахти в рамках масштабної програми MODUS з цифрової трансформації ДТЕК.

"ДТЕК Енерго" завжди ставить в пріоритет безпеку праці, використовуючи для цього самі передові технології та інноваційні розробки. Шахта" Ювілейна "стала пілотною серед вугледобувних підприємств" ДТЕК Енерго " з впровадження подібних технологій. Ми вийшли на новий рівень контролю відпрацювання високогазообільних пластів, в режимі реального часу відстежуємо, де саме знаходяться люди на виробничих ділянках, проводиться оперативне оповіщення диспетчера та інженерного складу про обстановки, аварійних і нештатних випадках під землею", - підкреслив Ільдар Салєєв, генеральний директор "ДТЕК Енерго".

Популярні новини зараз
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Показати ще

Першим етапом цифровізації шахти стало розгортання інфраструктури зв'язку на основі технології Wi-Fi. Для цього в гірничих виробках проклали майже 130 км кабелю, встановили 120 станцій зв'язку і 400 точок доступу.

Wi-Fi-інфраструктура стала фундаментом для наступного інноваційного кроку-створення системи позиціонування персоналу. Під землею змонтували понад 1,7 тис.радіомаячків, які забезпечили покриття близько 80 км гірничих виробок. А 1,5 тис. касок шахтарів "ювілейної" забезпечили смарт-лампами, які не тільки висвітлюють гірничі виробки, але і в режимі реального часу передають на диспетчерський пульт на поверхні, де саме під землею знаходиться людина з точністю до 10 метрів.

Крім того, на шахті ведеться онлайн-моніторинг видобутку вугілля. За допомогою новітніх конвеєрних ваг c мінімальною похибкою ведеться облік гірської маси, що надходить з видобувних ділянок. Також ваги оснащені високоточним золомером, який визначає якість вугільної продукції.

"Сучасна енергетика - це ІТ-енергетика. Проект на "Ювілейній" став показовим, адже цифрові рішення успішно продемонстрували свій потенціал. У подальших планах програми MODUS і" ДТЕК Енерго" - тираж рішень на інші шахти", - прокоментував Дмитро Осика, директор з ІТ і керівник програми MODUS з цифрової трансформації ДТЕК.