На Київщині в селі Ходосівка зводять котеджне містечко поблизу захоронення тварин, хворих на сибірську виразку. Захоронення відбулось ще в 1961 році, про що свідчать документи та спогади місцевих старожил, пише КиевВласть.

Відеорозлідування щодо небезпечної забудови в Ходосівці опублікував портал «СтопКор»

«Елітне житло на лоні природи чи розсадник смертельної хвороби? Компанія «Екобуд» запевняє інвесторів, що зводитиме котеджне містечко в екологічно чистому місці. Але, ймовірно, комплекс планують побудувати неподалік від скотомогильника? Чим небезпечне будівництво загрожує потенційним мешканцям та чи справді людей вводять в оману?», - розбираються журналісти проекту «СтопКор».

Популярні новини зараз
Новорічні канікули затягнуться аж на місяць: чому школи не готові до навчання Пенсіонерам доплачуватимуть за вік: кому збільшать виплати автоматично В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
Показати ще

Котеджне містечко «Obriy Family Club» зводять у Київській області, поблизу села Ходосівка. Проте потенційні інвестори навіть гадки не мають, що можуть придбати омріяні квадратні метри поруч із кладовищем тварин, що хворіли на сибірську виразку. Чи відповідає інформація про небезпечне будівництво дійсності?

«На території України нині розташовані 13 тисяч потенційно небезпечних скотомогильників. Ідеться про один із них. За інсайдерською інформацією, він розташований на Київщині. І поряд із цією територією 20 га підпали під забудову котеджного містечка "Obriy Family Club". Дозволити собі хатинку тут зможуть лише багатії, адже ціни тут стартують від 700 тисяч доларів», – розповідає журналістка Олександра Сербін.

Чим небезпечне будівництво?

На сайтах із продажу нерухомості майбутнє житло рекламують як комплекс на околиці селища, в екологічно чистій місцевості. Позатим, за словами керівника компанії-забудовника «Екобуд» Павла Сомова, про наявність скотомогильника поблизу майбутнього об’єкта йому начебто відомо лише з чуток.

Проте експерти наголошують: будувати в такому місці – справді небезпечно. Адже будівельні роботи можуть спровокувати новий спалах сибірської виразки. А до редакції «СтопКору» потрапив каталог захоронень тварин, який свідчить що у 60-х роках минулого століття на цій території дійсно був скотомогильник. І ховали тут худобу, хвору саме на сибірську виразку.

Нагадаємо, що у 2000-х сибірську виразку використовували як біологічну зброю. Тоді в офіси декількох ЗМІ поштою надіслали конверти зі зразками небезпечної хвороби. Заразилися понад два десятки осіб, з них п’ятеро – загинули.