До складеного Міністерством аграрної політики переліку компаній, які мають право на пільговий природний газ, потрапили облгази олігарха Дмитра Фірташа, мережа АЗС ОККО та холдинги аграрних олігархів Юрія Косюка та Андрія Веревського.

Відповідний реєстр затверджено наказом Мінагрополітики від 5 січня, оприлюдненому на сайті відомства, повідомляє РБК-Україна.

Всього до переліку пільговиком включено близько 7000 підприємств.

Зокрема, до реєстру включено газзбут" Ві-Ді ГАЗ " Дмитра Фірташа. У наказі Мінагрополітики компанія проходить як виробник борошномельно-круп'яної промисловості.

Також у переліку включено ідентифікаційний код ЄДРПОУ 38863790, який належить газова компанія «Йе енергія» Дмитра Фірташа з річним оборотом 29,7 млрд грн. Але під цим кодом в реєстрі вказана компанія «Гоба» як виробник хлібобулочних виробів.

Популярні новини зараз
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Показати ще

До реєстру пільговиків потрапили також структури "Мироновоського хлібопродукту" Юрія Косюка та маслозаводи групи Kernel аграрного олігарха Андрія Веревського з сумарною річною вирочкою близько понад 100 млрд грн.

Право отримувати газ за пільговою ціною отримали також підприємства групи OKKO, що забезпечують однойменну мережу АЗС продуктами харчування, зокрема хлібобулочними виробами.

Нагадаємо, 30 грудня Кабмін прийняв постанову, якою зобов'язав приватні компанії в Україні продавати до 20% свого газу за пільговою ціною агрохолдингам і компаніям-виробникам хлібопродуктів, молочної продукції та іншого. Пізніше Мінагрополітики оприлюднило перелік компаній, які мають право на пільговий газ. У список з 7000 компаній увійшли найбільші агрохолдинги країни.

Асоціація газовидобувних компаній заявила, що рішення уряд Про часткову експропріацію газу призведе до падіння видобутку на 1 млрд м3, а європейські трейдери відреагували на ініціативу реекспортом газу назад в Європу.