Про це пише портал Фром.юа. Публікуємо матеріал без коментарів і ремарок. Редакція не несе відповідальності і не перевіряє дані, надані і опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

Останнім часом все частіше розкриваються зловживання осіб, які перебувають при владі, на грунті ведення бізнесу в Криму, проте Президент Зеленський і його оточення ніяк на це не реагують. Одним з таких політиків, які кричать про масове порушення прав людини на півострові, але не упускають можливості отримувати звідти прибуток, стала омбудсмен Людмила Денисова. Вона володіє значними активами через близьких родичів, які встигли обзавестися російськими паспортами після анексії 2014 року. Зокрема, документи в 2014-2015 рр.отримали: чоловік Олександр Денисов, дочки Олена Титаренко та Олександра Квітко, мати Ніна Анкудінова і сестра Катерина Івашина.

Всі її близькі родичі там є бізнесменами, які платять податки в бюджет РФ. З відкритих реєстрів випливає, що фірма Олександра Денисова ТОВ "Сочі-2", що займається здачею нерухомості в Сімферополі, за 2020 рік принесла йому 212 тис.рублів прибутку. Належить молодшій дочці Олександрі Квітко ТОВ "ФІРМА Д. Е. В." за результатами того ж року отримала 387 тис. рублів прибутку. Оформлені на старшу дочку Олену Титаренко ТОВ «Промтекстиль» (виробництво тканин і прядильних волокон) згенерував в позаминулому році 1,12 млн рублів, а Міжнародна морська Асоціація «мис Горн» (профіль – морські перевезення і торгівля) дала за той же період 1,22 млн рублів прибутку. Однак це дрібниці порівняно з грошима від підприємств, які чиновниця контролює через екс-нардепа від «Батьківщини» Сергія Веліжанського. Так, ТОВ "Алькор-Нвп" (профіль – будівництво, торгівля будматеріалами, оренда нерухомості) дало виручки цілих 53,18 млн рублів – понад 19 млн гривень.

Також цікаво, що чоловік старшої дочки Денисової – Олени Титаренко і сестра омбудсмена Катерина Івашина займаються обслуговуванням військово-морського флоту Росії в Севастополі. Пов'язані з ними фірми отримали тендерів на півтора мільярда рублів, це майже півмільярда гривень.

Сама омбудсмен через українську ТОВ "Тріора «є одним з контролерів перереєстрованого в Росії ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ»Кримзалізобетон". Її партнерами по цьому бізнесу виявилися ще два колишніх народних депутати від партії "Батьківщина" Сергій Веліжанський та Андрій Сенченко. У 2015 році в Криму дійсно був «націоналізований» завод «Кримзалізобетон», чверть якого також належала Денисовій, але структура власності однойменної будівельної компанії залишилася незмінною. При цьому володіння даним активом вона, будучи народним депутатом від "Народного фронту" (а. Яценюк) в 2015-16 рр., не вказала в своїй декларації. Нічого дивного, адже чиновниця тричі обиралася в Раду за списками партії Тимошенко і працювала міністром соцзахисту в урядах Юлії Володимирівни та Арсенія Петровича. До речі, саме Веліжанського називають "гаманцем" сім'ї омбудсмена в Криму: на нього Денисова переписала частки в більшості своїх фірм на півострові. У підсумку, він управляє 13 компаніями різного профілю.

Популярні новини зараз
Вечірка рептилій: 60 новонароджених змій раптово виповзли з ванної орендованого будинку Байден побив путіна: в The Sims вийдуть нові ігрові набори Moonlight Chic і Little Campers - створити бункерного діда тепер простіше Переодягнені актори в росії "виповзли" на сцену п'яні: подають "прекрасний" приклад дітям Українці збираються зміцнити кордони з Білоруссю в Житомирській області: сценарій 24 лютого більше не повториться
Показати ще

Бізнес-активи омбудсмена Денисової та її родичів дозволяють жити їй на широку ногу: при офіційній зарплаті в 161 тис.гривень, вона в минулому році знайшла можливість дуже швидко закрити кредит в українському банку на 8,5 млн гривень, витрачений на покупку нерухомості. Не інакше як нажила "непосильною працею" завдяки "зняттю вершків" в Криму.

Крім вищеописаного, омбудсмен прилаштувала свою старшу дочку, громадянку РФ до Фонду соціального страхування, на посаду заступника директора, відповідальну за фінансову складову. Під час виконання Оленою Титаренко її обов'язків у Фонді були розкрадені кошти в 1 млрд гривень. Але коли новий директор Фонду Олена Дума в квітні 2020 р.розкрила цей корупційний нарив, Денисова через Своїх людей раптово організувала комісію для «моніторингу дотримання прав людини». Нового директора відсторонили від посади, однак вона встигла передати накопичений фактаж в ДБР і СБУ. Незрозуміло як взагалі допустили призначення громадянки Росії в українську держструктуру і в зв'язку з чим не розслідуються її кричущі злочинні дії.

Від Президента неодноразово звучала теза, що ведення бізнесу з ОРДЛО і Кримом – незаконно і становить загрозу для безпеки держави, отже таких людей потрібно карати. Однак потужна патріотична риторика влади про те, як ми збираємося повертати півострів, не узгоджується з реальністю, коли заохочується правовий нігілізм для небагатьох обраних, а щодо політичних опонентів санкції вводяться тільки на підставі підозри, яка не доведена в суді. Інформація про зловживання омбудсмена-повністю у відкритому доступі. Але не сама Денисова, ні її родичі під санкції не потрапляють, Офіс Президента навіть звільнення не ініціює. Мовчать в СБУ, нічого не роблять в ДБР і численних антикорупційних органах, які повинні були б давно взяти в розробку омбудсмена. Мабуть, в її випадку політична доцільність не диктує необхідність припинення зловживань і наведення порядку.