Про це заявив директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк.

"Основна роль Національної комісії регулювання - це регуляторна функція. Тобто, якщо говорити простіше, це посередник між бізнесом і природними монополіями. І в цьому випадку, природно, бізнес і організації, які представляють бізнес, повинні мати можливості для того, щоб впливати на кадровий склад цього органу», - сказав Вовк.

Тому експерт вважає неприпустимим запропоновану в законопроекті модель формування НКРТ, згідно з якою членів комісії призначає президент. За його словами, в такому випадку Галузевий регулятор з незалежного органу, яким він повинен бути, перетвориться на ручний.

"Цей орган повинен формуватися безпосередньо за участю бізнесу, оскільки в даному випадку (згідно із законопроектом – ред.) просто буде ще один нормативний орган, який буде диктувати зверху адміністративні рішення бізнесу, що точно не є оптимальним в такому важливому напрямку, як тарифоутворення і визначення реального рівня витрат і тарифів природних монополій», - пояснив Вовк.

Раніше екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що підпорядкування президенту комісії з регулювання в транспортній сфері стане катастрофою для галузі, і підкреслив, що вона повинна бути незалежним органом.

Популярні новини зараз
Українцям показали справжнього Олексія Арестовича, таким його знають не всі: " То Подоляк знімав" Росіяни образилися на перемогу України на "Євробаченні", а Андрій Бєдняков опустив їх ще глибше: "П****и не брали участь" Бійці спецпідрозділу "Kraken" попросила харків'ян повільно збирати валізи додому: "Можемо сказати точно" Сергій Притула в перший день війни заплатив 10 тисяч гривень за таксі, щоб врятувати сина в Києві: "Плану не було"
Показати ще

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано урядовий проект закону "Про внесення зміни до Закону України "Про транспорт" (№6514), що передбачає створення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту (НКРТ). Відповідно до законопроекту, НКРТ буде підпорядкована президенту України.