Про це повідомив економіст Борис Кушнірук.

«До переліку пільговиків, які мають право купувати газ за заниженою ціною потрапили близько 7 тис. компаній, серед яких є ті, що пов'язані з нинішньою владою, які мають надприбутки, або виробляють зовсім не соціальні продукти», - зазначив економіст.

За його словами, серед пільговиків є компанії, підконтрольні провладним депутатам (наприклад, кондитерська компанія “Вацак”, яка належить нардепу Геннадію Вацаку, який входить до провладної групи “Довіра”). Також компанії, для яких виробництво продуктів харчування не є профільним бізнесом (наприклад, торговець нафтопродуктами OKKO).

«А також агрохолдинги-мільярдери, орієнтовані на експорт (наприклад, агрохолдинги Ю.Косюка та А.Веревського, які купуватимуть газ за пільговою ціною для обсягу своєї продукції, зокрема. і для експортованої продукції, що займає левову частку у структурі продажів», - повідомив економіст.

Раніше видання видання «Економічна правда» з посиланням на джерела в уряді повідомила, що Кабмін визначає хто з виробників соціально важливих продуктів отримає пільгову ціну на газ в ручному режимі.

Популярні новини зараз
Українцям компенсуватимуть покупку продуктів: хто потрапив до списку "обраних" Розмір пенсії збільшиться на 50%: кому ПФУ перерахує виплати Пачка 200 гр вже по 118 гривень: супермаркети різко змінили цінники вершкового масла молока та сиру В Україні впроваджують нові правила перерахунку пенсій: на скільки виплати побільшають
Показати ще

Нагадаємо, у кінці грудня 2021 року уряд зобов'язав приватних видобувачів газу частину свого ресурсу за пільговими цінами продати аграрним підприємствам.

Ідею уряду про продаж «соціального» газу аграрним холдингам розкритикували в Асоціації газовидобувних компаній, попередивши про загрозу зниження видобутку на 1 млрд. м3 на рік.