Фонд майбутніх поколінь, створення якого ініціює президент в рамках програми «економічний паспорт» — великий ризик для економіки України, і МВФ, з яким співпрацює наша країна, буде критикувати цю ініціативу. Адже програма призведе до нарощування державного боргу. Про це йдеться в матеріалі на сайті Мінфін.

"Якщо вартість активів буде знецінена, кошти на рахунках будуть компенсуватися з бюджету, сказано в законопроекті. Але автори ініціативи впевнені, що такого провалу не трапиться, оскільки кошти в основному будуть вкладатися в надійні ОВДП», - пояснюють автори матеріалу.

Однак саме ці вкладення в держпапери стали ще одним вектором для критики проекту, йдеться в статті.

"Влада не розуміє принципів економіки. Адже, виходячи із запропонованого механізму, держава замість того, щоб забирати рентні платежі до держбюджету і направляти їх на необхідні виплати, буде отримувати їх у формі кредитних зобов'язань, і платити з них відсотки. Тобто, за 18 років влада сформує додатковий борг, який ляже на громадян України», — підкреслюється в статті.

Під великим питанням і підтримка цієї програми з боку Міжнародного валютного фонду, адже кредитори завжди болісно ставляться до будь-яких потенційних знижень надходжень до скарбниці. Тому ініціатива зі створенням Фонду майбутніх поколінь їм навряд чи сподобається, попереджають журналісти.

Популярні новини зараз
Зірка "МастерШеф" Ліза Глинська вийшла заміж за свого обранця: "Незважаючи на дощ і війну" Переодягнені актори в росії "виповзли" на сцену п'яні: подають "прекрасний" приклад дітям Нумеролог Владислав Грицай сказав, коли закінчиться війна - місія України почалася: "Виповнюється пророцтво" Українці збираються зміцнити кордони з Білоруссю в Житомирській області: сценарій 24 лютого більше не повториться
Показати ще

Нагадаємо, проект про створення "економічного паспорта" вніс до Ради президент наприкінці минулого року. Він передбачає створення Фонду майбутніх поколінь, де будуть накопичуватися «підйомні» гроші для дітей, народжених з 2019 року.

Економісти і аналітики виступили різко проти цього Закону. Так, Центр економічної стратегії закликав депутатів не підтримувати проект, оскільки він несе численні загрози для економіки країни, і може призвести до зростання державного боргу та зменшення низки виплат, у тому числі соціально незахищеним верствам населення.

У свою чергу народний депутат Ніна Южаніна заявила, що ініціатива президента – всього лише популізм, який може загнати економіку України ще глибше в кризу.